hlavní stránka

TY ÚPLNĚ NEJVÍC MINI OSK Olomouc (ročníky 2010 a mladší)

Během dvou seznamovacích tréninků v červnu jsme doufejme vytvořili slušný základ nového týmu děvčat ročníku 2010 ( se dvěma výjimkami ) a mladších, převážně z děvčat ze ZŠ Stupkova a ZŠ Zeyerova, ale zastoupeny budou děti i z jiných škol:

      

TÝM


- Natálie Krejčířová
- Klára Očenášková
- Nikola Zahradníčková
- Laura Filipová
- Eva Kargerová
- Nikola Zamykalová
- Nela Rajčáková
- Aurélie Kepková
- Justýna Lorencová
- Ema Valentová
- Stela Bazgerová
- Valérie Nguyenová
- Julie Nguyenová
- Nela Šlahařová
- Julie Hrazdilová

Trenér : Zdeněk Malina

Asistentka : Šimona Štajncová

TRÉNINKY

  • pondělí 16:45 - 18:00 ZŠ Stupkova
  • středa 16:30 - 17:30 ZŠ Stupkova

Na kterýkoli trénink je možné přijít, podívat se, vyzkoušet, dát první koš, dohodnout se, seznámit se a vůbec udělat ten první krok k mnoha krásným zážitkům s basketbalem.

ŠMOULINKA 1. TURNAJ (U10)

Už počtrvté se účastníme série turnajů Šmoulinka Cup - letos je tahle soutěž pro kategorii U11, tedy pro hráčky ročníku 2008 a mladší. My i mnohé jiné týmy hrajeme fakticky s hráčkami 2009 a ještě mladšími abychom získali první herní ( a v brzké budoucnosti i cestovatelské) zkušenosti.

Zúčastnily se všechny 2009 kromě Natky a pak polovina týmu U9, přičemž velice dobře zapadly všechny včetně těch, které hrály úplně poprvé, byť celý ten chaos ve hře byl pro ně přece jen trochu moc. Na první turnaj nepřijel Nymburk a dojel tak jen už poměrně zkušený tým Ostravy / i s delfínem z Plyšákova / a pak smíšený tým USK, který se opíral především o čtyři poměrně pokročilé kluky, kterým sice chvíli trvalo, než se zadaptovali, ale pak si udělali kdykoli cokoli chtěli.

My jsme se snažili zopakovat si co s míčem, pokud ho chytíme ( máme driblovat), připomenout si, že máme někoho bránit, zapamatovat si, že máme útočit - a běhat - dopředu a uvědomit si, že než nám míč soupeři seberou, je dobře ho nekomu jinému přihrát.

OSK - SBŠ OSTRAVA 30:45

Chodilová 9 - 6/1, Zahradníčková 6, Očenášková 6, Jarnotová 6, Filipová 2, Janků 1 - 4/1

Šest pokročilejších celkem logicky hrálo víc než čtyři úplné začátečnice, některé ( Adéla + Adéla) zjišťovaly, že bez chození na trénink to půjde těžko. Konečně se aspoň chvílemi zapojila Klára, šest bodů je hezký výsledek.

USK PRAHA - OSK 66:32

Proti dívčím sestavám to šlo, na kluky jsme nestačili - věkově, rychlostně i basketbalově. Na hru si zvykla Adéla Janků, naopak Klára se už zase trochu vytratila. Občas se podařil únik Lauře ( jen kdyby se víckrát rozběhla).

Janků 12, Zahradníčková 8, Filipová 6, Jarnotová 4, Chodilová 2