9

HANA RAJNOHOVÁ

OBLASTNÍ PŘEBOR STŘEDNÍ MORAVY

LETOS SPOJENÝMI SILAMI

V loňské sezóně jsme měli v OP dvě družstva, letos jsme se rozhodli spojit mladší a starší hráčky do jediného týmu, také protože, soutěž je mnohem náročnější - více družstev a zápasů . Některé starší hráčky bohužel letos neuvidíme, často proto, že jim to ródinné nebo pracovní povinnosti nedovolí.

ZAČÁTEK NAD OČEKÁVÁNÍ: ŠUMPERK - OSK 59:66

Poněkud s obavami jsme vyhlíželi začátek soutěže žen, u některých hráček jsme si nebyli jisti nejen formou, ale ani podobou ..
Nakonec ale první vystoupení smíšeného týmu dopadlo nad očekávání - ženy i dívky vedené citlivou rukou Nikoly Kleinové zvítězily v Šumperku nad soupeřem, který doma body rozdávat rozhodně nebude.

Tichá M. 13 (4/1), Přivřelová L. 11 (1/1), Malinová J. 11 (2/2), Čecháčková M. 7 (2/1), Poláková M. 11 (8/5), Štaffová K. 2 (2/2), Rajnohová H. 2 (2/2), Kleinová N. 9 (5/3), Vaňharová G. 0

NA PŘÍBOR JEN MLÁDÍ NESTAČILO: PŘÍBOR - OSK 89:57

Nikola Kleinová : V Příboře jsme nezačali nejlépe. V našem složení jsme hráli s jednou "dlouhou" a dvěmi rozehrávačkami. Tohle se ukázalo, jako neaplikovatelné pro nás, a proto už v druhé čtvrtině jsme do hry postavili dvě "dlouhé" hráčky. Po celou dobu jsme se nemohli srovnat s tím, že dnes musí být naše hra založena především na hře křídel. Do druhého poločasu jsme nastupovali se ztrátou 7 bodů. Třetí čtvrtina byla vesměs vyrovnaná a my si dali za cíl, že o více jak 20 bodů neprohrajeme. Tohle se nám bohužel nepodařilo, když jsme ve 4. čtvrtině nechali - ostudným výkonem - soupeře odskočit až na rozdíl 32 bodů. V oslabené sestavě jsme dnes nemohli vyhrát, ale to nic nemění na tom, že jsme dělali obrovské chyby, které plynou jak z nekoncentrovanosti, tak z malého počtu tréninkových jednotek. Pokud chceme příště uspět, tak musíme trénovat a myslet na utkání, které je před námi .. úplně všichni

Přivřelová L. 10 (10/5), Tichá M. 7 (1/0), Štaffová 4 (2/1), Kolářová S. 6 (4/2), Živcová M. 4 (2/2), Kleinová N. 26 (5/3), Kolářová J. a Vaňharová G. 0

O DRUHÉM DOMÁCÍM VÍTĚZSTVÍ ROZHODNUTO ZA ČTVRTINU: OSK - SK UP "C" 68:51

Po první čtvrtině, kdy naše děvčata nastoupila celkem soustředěně a běhala do rychlých protiútoků, jsme vedli 21:6 a o výsledku bylo rozhodnuto. Prostřídaná sestava hned na začátku 2. čtvrtiny dostala šest bodů a skóre oscilovalo mezi 10 a 20 body už po celý zápas. Obdržených 51 bodů nesvědčí o dobré obraně, zvlášť střídajících hráček.

Soupeřky hrály mnohem pohledněji než vloni, takže při nepříliš velké agresivitě v obraně byl k vidění docela pěkný basketbal / takový trochu ke kávě a zákusku, ale vlastně proč ne ? /

Kleinová N. 14 , Tichá M. 12, Malinová 10, Přivřelová 8, Kolářová S. 6 , Živcová M., Štaffová, Vaňharová, Poláková M. - všechny 4 , Rajnohová 2

V LIPNÍKU JSME JEDNODUŠE NEUSPĚLI: BK Lipník "A" - OSK Olomouc 80:64

Nikola Kleinová : Zápas rozhodla první čtvrtina, ve které jsme soupeře nechali odskočit na dvouciferný rozdíl, který si Lipník udržel až do poločasu. V 1. čtvrtině jsme si situaci zkomplikovali sami - v obraně jsme byli příliš daleko od hráčky, nehráli jsme rychle dopředu a v útoku si příliš dobře nerozuměli - k tomu jsme měli opravdu mnoho ztrát, které soupeř okamžitě trestal - /tady jsme poprvé prohráli tento zápas/. Druhý poločas jsme začali lépe my a ve 4. minutě /po čtyřech úspěšně zakončených akcích a pouze jediném inkasovaném bodě/ jsme prohrávali rozdílem 11 bodů a o minutu později jsme upravili na stav 43:52 - to byl první výraznější pokus o zvrat zápasu v náš prospěch. Na konci třetí a na začátku čtvrté čtvrtiny jsme stále drželi přijatelný rozdíl devíti bodů, ale vše se zlomilo ve 4. minutě, kdy po trojce Nakielné následovala šňůra devíti bodů - /v tento okamžik jsme prohráli podruhé/. Na větší odpor už jsme se nezmohli a utkání dohráli alespoň se ctí. Míša Čecháčková dnes hrála opravdu dobře, to samé určitě můžu říct i o Jitce Malinové a Lence. V obraně jsme mohli spoléhat na Martinu Svobodovou a svojí dynamičností vnesla světlo do hry Míša Poláková. Už celkem tradičně náš vstup do hry za nic nestál a v momentě kdy soupeř vedl o 21 bodů bylo jasné, že tak velký rozdíl je pro nás nemožné dotáhnout. Snažili jsme se, ale na výhru už jsme neměli.

Čecháčková M. 15 (2/1), Kleinová N. 14 (2/2), Přivřelová L. 12, Poláková M. 6, Malinová J. 5 (2/1), Štaffová K. a Kolářová J. 4, Svobodová M. 2

DOMA JSME SE ŠUMPERKEM VEDENÍ NEUDRŽELI: OSK Olomouc - TJ Šumperk 67:70

Úvodní zápas žen v roce 2009 neměl špatnou úroveň, jen malý prostor tělocvičny na ZŠ ve Stupkově ulici kvalitu přece jen ovlivnil. Soupeřky přijely namotivované ve snaze vrátit nám porážku z domácího utkání. Místy byla jejich motivace až " přes " , zápas byl tak neúměrně tvrdý. Aniž bych chtěl brát šumperským děvčatům právo na bojovnost a zlehčovat jejich vítězství, několik faulů přímo hrozilo zraněním a mělo se sportovním duchem jen velmi málo společného - nesportovní chyba Němečkové na N. Kleinovou ve dvojtaktu nebo faul Ševčíkové na J. Malinovou, která pro zranění pak utkání nedohrála. Popravdě nechápu rozhodčí v této soutěži už několik sezón, že připouštějí tak tvrdou hru rukama, fauly zezadu a podobné zhůvěřilosti, jakoby bylo pravidlo, že v OP žen se " přece nepíská ". Snaha delegačního referenta vybrat ty nejzkušenější je chvályhodná, ovšem ti nejzkušenější mají právě své oko nastavené často až příliš na mužský basketbal. Kvalitnější, hlavně přísnější rozhodování by soutěži OP žen jen prospělo.

Nyní přece jen o zápase. Naše děvčata se proti zónové obraně Šumperka jakž takž prosazovala střelbou - M. Tichá 3 trojky, S. Kolářová 1 - ale zase vlastní obrana byla často až příliš odstoupená a nechala střelce Šumperka nepokryté. Mírný náskok jsme si udržovali po celé první tři čtvrtiny, nikdy ale nepřesáhl 8 bodů, naopak soupeřky se opakovaně dostávaly na dostřel. Rozhodlo se až v samotném závěru - ve 35. minutě jsme vedli 62:55, závěrečné minuty jsme ale prohráli 5:15, když jsme neuhlídali především Valentovou - 7 bodů za 3 minuty.

Čecháčková M. , Kleinová N. 16 , Tichá M. 15, Kolářová S. 9, Přivřelová L. 5, Malinová J. 4, Kolářová J. 2

PROTI PŘÍBORU JSME NEUSPĚLI ANI DOMA - OSK - PŘÍBOR 54:66

V domácí odvetě proti Příboru jsme začali dobře, byli jsme aktivní ve hře dopředu a slušně jsme bránili. Po přestávce, kdy jsme ještě vedli, se ale soupeřky v malé tělocvičně zorientovaly, změnily obranu na zónu, zrychlily útok a hned ve třetí čtvrtině daly šest trojek, čímž rozhodly utkání pro sebe. Pod košem chyběla Lenka, se zraněním hrála Míša a velice nebezpečně vypadal i pád Katky Štaffové, naštěstí skončil jen boulí v zátylku..

Tichá M. 18, Kleinová N. 15, Svobodová 8, Malinová 6, Kolářová S. 5, Čecháčková 2

S LIPNÍKEM "A" JSME ZÁVĚR ZVLÁDLI - OSK - Lipník A 65:63

Nejdůležitějším momentem utkání byla sedmá minuta poslední čtvrtiny, kdy jsme začali stahovat náskok soupeřů / -7 / v poslední minutě nás pak poslala do tříbodového vedení Míša Čecháčková a vzápětí Jitka Malinová proměnily oba trestné hody - 65:60. Trojka Blanky Nakielné už nám vítězství nevzala...

Čecháčková M. 18, Kleinová N. 12, Tichá M. 11, Přivřelová L. 8, Malinová 7, Poláková 5, Štaffová 4

OSK - SK UP OLOMOUC "C" 57:43

Utkání nevalné kvality, kde se vystřídalo všech 12 hráček, bohužel naše výkony trpěly nevyrovnaností, množstvím ztrát a špatnou obranou i střelbou.

Čecháčková M. 12, Kleinová N. 10, Štaffová 9, Tichá M. 8, Malinová a Kolářová S. 4, Poláková, Přivřelová, Rajnohová, Kolářová J. po 2,