• Alena Navrátilová - křídlo
  • Barča Dohnalová - pivot

Trenér: Zdeněk Malina

PLAY OFF: OSK - HAVÍŘOV 1:0

Pomalu, velice pomalu a skoro by se dalo říct rezavě se rozjížděl náš vlak na prvním úseku play off proti Havířovu. Až ve druhé čtvrtině zrychlil, ale ani pak to nebyl žádný Oranžový expres, ale spíš ten " vlak z Frisca v 05 ", co s ním jezdili stojvůdce Majk, vyhýbka Joe a brzdař Kid.
Soupeřky po prvních koších vystihly většinou naše úmysly / zvlášť, když jsme jim všechny kombinace předvedli ve zpomalené rychlosti a bez finální přihrávky / a tak dokázaly včas odstoupit a zahustit obranu. Střelba z venku nebyla naší silnou zbraní, přes dost velký počet volných střel jsme se do poločasu nepřehoupli ani přes třicet bodů. Sice jsme před závěrem druhé čtvrtiny otočili skóre pro sebe šňůrou 10:0, ale to bylo na dlouhou dobu zase vše a třetí čtvrtina kopírovala tu první. Takže jakéhosi basketbalu z naší strany se děvčata z týmu U14, která pomáhala u stolku, dočkala až v posledních pěti minutách / 18:2 pro nás /, kdy soupeřky chvíli zkusily zónu, kterou jsme hned "načali" trojkou Míši. Nicméně průběh ukázal, že se budeme muset probudit k větší bdělosti a soustředěnosti, zadarmo se opravdu vyhrávat nebude.
Za zmínku stojí trestné hody- i přes výpadek Nely / 9/5 / jsme se opět přehoupli dlouhodobě přes pouhých 60%. Obstojí jen Markéta - 29/24 a Linda - 17/14, naopak čísla kolem 50% / Zuzka, Míša / jsou hodně nízká.

OSK - Havířov 67:47

Semjonová 13 - 9/5 !, Pokorná 13 - 1/1, Kohlová 10 -4/4, Kroutilová 10 -2x3, 4/2, Vildová 7 -1x3, Bednářová 6 -2/2, Vavříková 6, Slivečková 2

PLAY OFF: OSK - HAVÍŘOV 2:0

Havířov nás letos v juniorkách ani jednou neporazil ( a tak už to zůstane ), ale vždy to jsou náročné a těžké zápasy. Ten druhý v play-off nebyl nijak výjimečný. Začátek z obou stran plný nepřesností, první koš padl až ve 3. minutě ( jak jinak, než do našeho koše ). Po první čtvrtině, kdy nám stačilo jen doskakovat a celkem pohodlně jsme vedli, byť "jen" 12:6, pochopily soupeřky, že pokud mají mít šanci získat to první letošní vítězství, pak musejí přitlačit v obraně. To se jim víc než podařilo a tvrdostí a důrazem, na samé hranici pravidel, nám připravily perné chvilky v následujících třiceti minutách.
Je s podivem, jak taková jednoduchá, snadno proveditelná a přitom proti pressinku mimořádně účinná kombinace, jako překřížení, nejde zautomatizovat. Nejspíš to bude tím, že takto na tréninku brání leda Helča, jinak nikdo, takže driblinkové dovednosti menších hráček na to hravě stačí. Tady ale bylo potřeba znovu zvládnout tuto jednoduchou spolupráci, která nám přinesla úspěch už v Kyjově. Že to ale šlo ztuha, o tom by mohly vyprávět naše dvě jasně nejlepší hráčky - Nela a Zuzka. Přehlídka našich ztrát stála také za to : 3x ztráta přihrávkou ihned po doskoku " někam", 1x přešlap při vyhození po koši, 2x přihrávka z autu rovnou do rukou soupeřek a driblinkové a střelecké kreace z nouze, končící přinejlepším protiútokem.
Soupeřky měly velmi slušnou střelbu a držely zápas otevřený až do 34.minuty / 49:47 /, pak dvě proměněné otevřené střely Nelči opět získaly vedení nám a už jsme ho nepustili.

Havířov - OSK 55:62

Semjonová 22 - 4/4, 2x3, Pokorná 12 - 2x3, Vavříková 12 - 7/4, Kohlová 4 - 4/2, Slivečková 4, Bednářová 4, Kroutilová 2, Vildová 2, Dohnalová 0

PLAY OFF 2.kolo: SADSKÁ - OSK 1:0

Jestli se něco nedá říct, tak to, že by hráčkám chyběly snaha, vůle, chuť po vítězství a skoro by se dalo použít i slovo bojovnost. Tyhle vlastnosti nám tedy opravdu nechyběly, zato z ostatních šuplíků basketbalu nám toho chybělo až moc ( především tedy hráčky samotné - odjeli jsme v šesti a je potřeba ocenit všechny, zejména Naty, která odehrála bez vystřídání 85 minut za víkend ). Kromě hráček nám však ještě chyběla dále přesnost v zakončení - a to i těch nejsnadnějších střel, chyběla nám aspoň průměrná úroveň střelby TH - když ono se to doma u facebooku nenatrénuje .... - Chyběla nám i kázeň, která třeba kadetkám pomohla zvládnout dva zápasy v pěti hráčkách.

I přes početní handicap jsmě měli zvítězit, celý zápas jsme vedli a to jsme si dovolili dát domácím Vosám malý dárek v podobě šňůry 0:9 před poločasem po hrubých chybách v kombinacích. Se 45% procenty úspěšnosti TH a 8 fauly na útočné polovině to ale opravdu nejde. Stejně tak stěžováním si na tvrdost obrany nic nezískáme ( z šesti našich hráček pět hraje ženskou 1. a 2. ligu !! a proti domácím 98-kám se nám to zdá tvrdé ? ). Utkání ve vyrovnaném druhém poločase dospělo do prodloužení, když jsme nedali půlminuty před koncem opět jeden z jasných šoupáků. Do vedení dostala domácí pátá chyba Týny - jak jinak než na útočné polovině a vzápětí technická chyba. V úplném závěru jsme si pak podtrhli židli se smyčkou na krku naprosto nepochopitelným zkratem ( možná dobře míněným faulem Helči ).

Sadská - OSK 59:58

Vavříková 15 - 6/5, Pokorná 12 - 3x3, 3/1, Bednářová 9 - 4/3, Vildová 8 - 2x3, Slivečková 8 - 4/0, Kohlová 6 -4/2

PLAY OFF 2.kolo: SADSKÁ - OSK 1:1

Nevím, jestli jsme hráli lépe, skoro to vypadá, jako by nám sobotní "trénink " prospěl, minimálně v přesnosti střelby - zvlášť TH. Stejně tak jsme se lépe ovládali a nedělali zbytečné fauly, které by nám pak chyběly. Dlouho to vypadalo na strašně hubené skóre na obou stranách - náš problém byl dostat do střel taky Natku, která veškeré své síly spotřebovala na rozehrávaku / mimochodem tuhle úlohu zvládla mimořádně dobře ! / Její bodový přínos jsme ocenili ve třetí čtvrtině, kdy zaznamenala hned tři trojky ( ta poslední byla hodně těžká a vlastně šťastná - ale to nám nemohly mít domácí za zlé vzhledem k jejich trojkám o desku :) ). Když už jsme u trojek, už se hodně dlouho nestalo, že bychom prohráli na trojky oba zápasy / v sobotu 8:5, v neděli 7:5 /. Vysoký počet trojkových střel domácích odpovídá tomu, že jsme hráli celá dvě utkání zónu ( není divu při šesti hráčkách ) a je potřeba říct, že zejména Natka svoje přesuny ve druhém zápase zvládala velmi dobře.

Rozhodovalo doskakování, ale nejen to, taky schopnost udržet a rozehrát doskočený míč. Tady jsme opět dost zbytečně propadali pod tlakem dotírajících hráček domácích, místo abychom se s nimi razantním uchopením míče a odpivotováním včetně širších loktů vypořádali. Opět projev tréninkové nedůslednosti, protože na tréninku doskakuje jen Hujer ( stejně jako nedat koš z dvojtaktu není na tréninku ostuda, ale projev "rebelství" ). Nicméně pomalu jsme zvyšovali náskok až na 14 bodů - 31. minuta 33:47, kdy při nízkém skóre už byl závěr otázkou rutiny. V posledních minutách však zkušené hráčky začaly vypadat, jako by je bodaly opravdové vosy a snažily se rozhodnout bleskovými akcemi už tak rozhodnuté utkání, což dávalo šanci soupeřkám - 37. minuta 47:52. Nakonec jsme ale trnitou cestu k vítězství doklopýtali do konce a vyrovnali sérii na 1:1.

Sadská - OSK 51:57

Vavříková 16 - 7/6, Pokorná 12 - 3x3, 2/1, Bednářová 10 - 2/2, Kohlová 9 - 2/1, Vildová 6 - 2x3, Slivečková 4

STARŠÍ TEXTY :

TURNAJ U19 KOŠICE - 1.MÍSTO

Pro jedinou herní přípravu si zajely juniorky na turnaj až do Košic. Bašta slovenského mládežnického / i dospělého / ženského basketbalu nás přivítala milým prostředím již poněkud retro haly Lokomotiva, nicméně ubytování, zápasy i stravování na jednom místě byly velkou výhodou. Obsazení turnaje se v průběhu trochu měnilo, někteří soupeři nepřijeli / Prešov /, navíc pak dorazil tým Bardejova. Celý text zde .

1. DVOJKOLO - DVĚ VÍTĚZSTVÍ PROTI BÉČKŮM

v zápasech " béčkové " kvality. Kdepak jsou ty bojovné a kvalitní zápasy ze slovenského turnaje ? Obě utkání neměla ani jednu z předchozích vlastností Celý text zde .

2. DVOJKOLO - NÁVOD JAK PROHRÁT VYHRANÝ ZÁPAS

předvedly juniorky v sobotu a zároveň odpověděly na otázku, proč je o jejich trénování a koučování v posledních letech takový " zájem".

Porážka o dva body mrzí vždycky a nejvíc se vzpomíná na koncovku utkání a přemítá, co se mělo udělat jinak a lépe. Tento zápas jsme však prohráli o hodně dřív, popravdě už o den dřív - pátečním večerním tréninkem, který byl jen zbytečnou předehrou před večírkem v nočním klubu. Celý text zde .

3. - necelé DVOJKOLO - HAVÍŘOV

je vždycky tvrdý oříšek

Soupeřky přijely do Olomouce po svých předchozích zápasech docela nažhavené a hned v počátku to dávaly znát odvážnými a důraznými akcemi přes své vyšší hráčky. Celý text zde .

4. DVOJKOLO - JEDNO TRAPNÉ, JEDNO SLUŠNÉ VÍTĚZSTVÍ

Na hale posledního týmu tabulky jsme nastoupili ve stylu Američanek, které jedou vyučovat basketbal někam do rozvojové země. Přesněji řečeno - ten styl jsme měli jen ve výrazech obličejů, samotné činnosti byly spíš na úrovni těch rozvojových zemí. Celý text zde .

5. DVOJKOLO + HRADEC -

Dozvuky středoškolek nás budou provázet celý zbytek podzimu, protože kotník Nely stále není v pořádku. Hra bez rozehrávačky je obtížná, takže pokud jsme měli aspoň výškovou převahu, uspěli jsme, tam, kde nebylo už ani to, nemohli jsme konkurovat Celý text zde .

PŘEDVÁNOČNÍ DVOJKOLO -

Dvojzápas s Krnovem sice byl pořád poznamenán chybějící rozehrávačkou, ale nakonec jsme si v obou utkáních poradili ... Celý text zde .

LEDEN - ÚNOR - STŘÍDAVĚ -

Jak už to tak chodí, něco se vyhraje, něco ne .. nicméně trápení bez rozehrávačky nás provázelo celými dva koly .. Nakonec jsme z obtížných zápasů získali jen vítězství v Kyjově. Celý text zde .

ZÁVĚR DLOUHODOBÉ ČÁSTI ANEB CIBULE JE KRÁLOVNA KUCHYNĚ -

Konečně zase jednou aspoň něco basketbalu - zápasy proti Benešovu, v Pardubicích a ve Žďáru, nakonec 3. místo po základní části Celý text zde .