hlavní stránka

termíny

MINI U12, U13 OSK Olomouc

        

TÝM

 • Eliška BAHOUNKOVÁ
 • Klára ŠUMBEROVÁ
 • Nela JEŘÁBKOVÁ
 • Viktorie KLONOVÁ
 • Magdalena MIKULOVÁ
 • Dominika PÍCHOVÁ
 • Táňa BĚLOHLÁVKOVÁ
 • Maruška KLOSOVÁ
 • Eliška ŠŤASTNÁ
 • Emma Marie ŠIMÁČKOVÁ
 • Táňa KOŘÍNKOVÁ
 • Eliška ZAHRADNÍČKOVÁ
 • Vanda PETRŽELOVÁ
 • Adéla KARGEROVÁ
 • Sára SOUČKOVÁ
 • Magdaléna JANČOVÁ
 • Maruška BĚLOHLÁVKOVÁ
 • Adéla BEDNÁŘOVÁ

Trenér : Zdeněk Malina

Asistent : Jana Hausknechtová

Nadcházející (už vážně pátá?) sezóna bude jistým způsobem přelomová - část zápasů odehrajeme ještě na malé koše, ale v kategorii U13 už budeme střílet vysoko. Po dvou sezónách strávených "na jihu", jdeme letos "na sever", čili budeme hrát v soutěžích OP severní Moravy (a pak pravděpodobně ještě nějaké kvalifikační turnaje v naší mateřské oblasti - na střední Moravě).
Už tradičně odehrajeme svých 75-80 zápasů.

Tréninky:

 • pondělí 18:00 - 19:30 ZŠ Stupkova
 • úterý 17:00 - 18:30 ZŠ Stupkova
 • čtvrtek 15:30 - 17:00 hala Dukly
 • pátek 15:30 - 17:00 hala Dukly

Doplňkový trénink na gymnáziu Čajkovského bude pravděpodobně jako vloni:

 • středa 17:30 - 19:00

  (pro ty, kdo některý trénink "nestihnou", "učí se", "nemají se jak dostat", jsou "po očkování" - nebo prostě pro ty, kterým to doma nedá)


JE VÍKEND, HRAJEME S KRNOVEM

Utkání číslo 10 a 11 ( pro Vandu a Sáru už číslo 13 a 14) během sedmnácti dnů, z toho čtvrtý, případně pátý zápas proti Krnovu. Poprvé v mistrovském utkání na velké koše, podle severomoravských pravidel, tzn. bez omezení střídání a my máme jedno vítězství a jednu porážku. Jako by se zopakovalo loňské září a naše zápasy na KP Brno, ale nebylo to stejné, tam jsme ve druhém utkání ztratili odvahu a vůli, tady spíš došly fyzické síly a po několika neúspěšných akcích jsme propadli malomyslnosti, zvlášť, když máme nasbíráno spoustu zranění a absencí. Výsledek nevadí, naopak, hodně nám i druhý zápas ukázal. Protože byl každý jiný, věnuju jim samostatné odstavce:

ZASLOUŽENÉ VÍTĚZSTVÍ ZA AKTIVITU

KRNOV - OSK 26:41

Klonová 10 - 2/0, Bahounková 9 - 2/1, Kořínková 8 - 6/0, Mikulová 8, Jeřábková 4, Petrželová 2

Pokračovali jsme v aktivním výkonu z předchozích dvou turnajů a to i přesto, kolik hráček proti zápasu v Olomouci na Čajka Cupu chybělo ( Aneta, Šoumen, Eliška Z., Happy) - ale musíme taky přiznat, že domácím se střelba vysloveně nevedla a hlavně v první polovině zahodili spoustu bodů. První čtvrtku jsme vyhráli 9:2 i za pomoci aktivní obrany, která nás stála strašně sil, ale vyplácela se. Nechtěli jsme připustit nějaký pochodový basketbal, kde bychom trpěli na menší výšku pod košem. Objevilo se až nečekaně "dvojkových" pokusů - některé trochu dobrodružné, jiné naopak ve správný čas, na úspěšnosti zatím tolik nezáleží, spíš se soustředíme na to kdy a jak vystřelit a ty koše přijdou později. Občasná stažená obrana soupeřek ale ke střelbě vybízela, tak proč ji nezkusit ( Majda, Viki, občas i Nela). Naopak nám nešly trestné hody - a na nich bychom pomalu měli dělat, protože to někdy bývá jediná záchrana.

Jen šest hráček skórovalo a to se pak ukázalo klíčové ve druhém zápase, kdy některé vypadly z těch či oněch důvodů a už jsme další, které by ohrozily koš, neměli. Nicméně třeba Emma vybojovala spoustu míčů a dokonce i Domča měla úspěšnost chytání vysokou, byť do zakončení se ještě nepouští. V obraně jsme chtěli být aktivní, ale dost často už přesuny hlavně na domácí polovině vedly ke zmatkům - to napravíme. V každém případě jsme zanechali velmi dobrý dojem, i když bylo jasné, že s ubývajícími silami to bude ve druhém zápase těžší.

BITVA U ASPERN

KRNOV - OSK 56:20

Klonová 6, Jeřábková 6 - 2/0, Bahounková 4, Mikulová 2, Součková 2

Napoleon moc bitev neprohrál, toto je jedna z nich. Úplně nevím, jak probíhala, ale možná to taky bylo vyrovnané až pak se najednou všechno otočilo v jeho neprospěch. Tak nebo tak, my jsme začali nepřesně a jen za první čtvrtinu jsme zahodili tak deset dvojtaktů (ano, některé těžké a s obranou).

Často nemáme správný úhel střelby, často za to může naše vlastní tvrdohlavost (Viki), často jsme prostě nezkoordinovaní (Táňa). Soupeřky když viděly, že se bojové štěstí obrací, zvedly zástavu a první čtvrtku vyhrály zatím jen 6:2. Bohužel pro nás se ve druhé čtvrtině už jen kupila únava a od stavu 8:6 se plošné spoje paměti v mozku rozlepily, pohyb v útoku se stal nahodilý, ztráceli jsme míče a dávaly soupeřkám šance na jeden protiútok za druhým. Krnovské holky ukázaly, že dovedou běhat a zaběhaly si opravdu s chutí.

Na druhou stranu ( na rozdíl od loňského Brna) srdce ještě pořád chtělo hrát ( Viki, Vanda), nevzdávala to Majda, vytrvale hrála Nelča a i Eliška Bahounková se probudila z mrákot - ale samozřejmě při absenci Táni a vyčerpání sil už to nešlo. Prohráli jsme hodně, ale odešli jsme s hlavou nahoře. Ostatně Napoleon u Aspern taky tehdy prohrál, ale pak přišla bitva u Wagramu a francouzsko-rakouská válka skončila jeho jasným vítězstvím. My máme svůj Wagram ještě před sebou.


OSTRAVA CUP POTŘETÍ

Potřetí po sobě zahajujeme sezónu na Ostrava Cupu - tenhle turnaj si vybojoval pozici "otevíráku" sezóny, a přestože můžeme na něm vidět spoustu nedostatků - od organizace přes problematické rozhodčí - ale dokud nikdo neudělá nějaký lepší, budou týmy zahajovat svůj rok právě v Ostravě. My jsme podruhé hráli v kategorii U12 a po loňském šestém místě si odvážíme letos bronzové ostravské medaile. Výsledky jsou zde samozřejmě vedlejší, důležitější je obraz hry a porovnání s týmy, které známe.

Snad se dá říct, že se náš výkon zlepšoval a gradoval v sobotním večerním semifinále proti domácím - ovšem začátek této série byl dost katastrofální, rozdíl mezi naším výkonem z pátku a soboty byl obrovský. Bylo dobře, že jsme do Ostravy odjeli všichni ( jen Maruška po prázdninách ještě pořádně netrénovala, takže zůstala doma ).

Když si odmyslíme první zápas, pak můžu určitě pochválit naprosto všechny, nakonec každá dala aspoň ten jeden koš, čili o statistiky říkají totéž. Individuální ocenění si odnesla zaslouženě Emma - mimo jiné i za největší zlepšení od června.

RUŽOMBEROK - OSK 19:43

Zahradníčková 10 -4/2, Šumberová 10, Mikulová 5 - 2/1, Šimáčková 4, Klonová 4 - 2/0, Šťastná 2 - 2/0, Součková, Bahounková, Píchová, Kargerová, Jančová 2, Jeřábková 0 - 2/0

Katastrofální výkon plný kombinace ospalosti a strachu bůhví z čeho... Nebýt Elišky Zahradníčkové, která jediná dokázala svou průbojonost a spolehlivost v zakončení, trápili bychom se až do samého konce.

OSK - KRNOV 82:15

Trochu zlepšení zásluhou aktivity v obraně. Když to srovnáme se zápasem na turnaji v Krnově, bylo to přece jen lepší. Především se probudila Majda a ukázala, že pokud má sebevědomí (pokud) tak ji na turnaji těžko může ve hře 1-1 někdo ubránit. Proti slabšímu soupeři se přece jen uplatnila zase Nela, a svoje akce 1-1 předvedla Klára. Zasloužené a dost přesvědčivé vítězství.

Jeřábková 20, Mikulová 19 - 2/1, Šumberová 14, Klonová 6, Bahounková 6, Šimáčková 5 -2/1, Zahradníčková 4, Šťastná 4, Součková 2, Petrželová 2

OSK - HB BASKET 52:17

Mikulová 9 - 2/1, Klonová 8, Šumberová 7 - 8/1, Jeřábková 6, Píchová 6 - 2/2, Bahounková 5 - 4/3, Zahradníčková 4, Šťastná 4 - 4/2, Šimáčková 2 - 2/0, Petrželová 1 - 2/1,

Mistr ČR byl bez tří nejdůležitějších hráček a bylo to pořádně znát, přesto jsme hráli zase o neco lépe, především v obraně. Nižší výška soupeřek nám spíš vyhovovala a po úvodním oťukávání jsme vyhráli čtvrtinu nakonec 12:6. Svoje uplatnění opět našla Nelča, byť v zakončení to pořád vázlo. Deset skórujících hráček mluví za všechno - po zápase jsme mohli být spokojeni

SBŠ OSTRAVA - OSK 41:36

Šumberová 10 - 6/2, Zahradníčková 6 - 2/0, Mikulová 4, Bahounková 4 - 4/2, Jeřábková 4, Píchová 4, Šimáčková 2, Šťastná 2 - 2/0, Petrželová 0 - 4/0.

Semifinále, které bylo možná skutečným finále, ale na tom nezáleží. Domácí, jejichž hráčky ve většině evidentně už prošly obdobím bouřlivého růstu těla, na který my ještě čekáme, toužili po vítězství, ale my jsme v té touze nezůstali o nic pozadu. Pochvala za motivování jde kapitánce, ale i ostatním, které se dokázaly přidat a hrály jako o život. Dokázali jsme obranou soupeřky udržet daleko od našeho koše a naopak sami občas rychlou a šikovnou změnou směru nebo kombinací zakončit. Postupně se ale kvalitní tým Ostravy pochopitelně do hry dostal, především přes své vysoké hráčky. Nedostatek ve fyzické vyspělosti jsme vyrovnávali úžasnou bojovností a také úspěšným používáním nové "látky" v útoku i v obraně, přestože detaily pochopitelně ještě vázly. V poločase po zbytečně inkasovaném koši jsme byli o bod vpředu, ve druhém poločase už trochu docházely síly a objevovaly se chyby - rozdíl byl ale pořád minimální. Nakonec se rozhodovalo v trestných hodech - dovednostní soutěži, ve které jsme ještě částečně zcela nezkušení. Z našich posledních deseti trestných hodů jsme dali dva, soupeřky z osmi šest. Takže i navzdory bojovnosti a ziskům ( Vanda, dokonce i Happy, Klára ) body v poslední čtvrtině na vítězství nestačily. Super utkání tak skončilo výhrou domácích. Potlesk rodičů obou táborů ale patřil všem.

OSK - HB BASKET 45:23

Jeřábková 10 - 6/4, Klonová 9 - 2/1, Šťastná 6, Šumberová 6, Bahounková 4 - 4/2, Mikulová 2, Zahradníčková 2, Píchová 2 - 2/2, Kargerová 2, Petrželová 2,

Zápas o 3.místo - HB se nechtěly stát jen dekorací v posledním utkání obou týmů na turnaji. Hrály o hodně líp, odvážněji, vytrvaleji a dotěrněji v obraně, což nám dělalo v úvodu takové potíže že stav 2:0 pro nás trval asi pět minut. Jen pomalu jsme se dokázali prosadit, impuls dokázala překvapivě vydat Happy (která hraje jako doutnák s dlouhou dobou přípravy před výbuchem). Teprve pak se přidaly i další, zejména Klára a ve třetí čtvrtině pak Viki. Už jsme dělali občas chyby, které bychom dělat nemuseli (vyhození z autu) a spíš se těšili na závěr. Nakonec o vítězi pochyb nebylo a rozdíl byl sice nižší než v prvním zápase, ale pořád přesvědčivý.


TROCHU ABSTRAKTNA NA ÚVOD NEUŠKODÍ

.."já to vidím po našem ... abstraktní je, když něco není.." říká politický pracovník ve filmu Bílá paní. Náš turnaj Čajka Cup neměl letos s Čajkárnou nic společného, čímž jsme zmátli nejednoho člověka v Olomouci. Nakonec se ale jak rozluštění zamotaného příběhu stalo to, že vítězem Čajka Cupu se staly Piešťanské Čajočky, čili všechno dobře dopadlo.

Po všech přihlášeních a odhlášeních a změnách hal se nakonec turnaj docela vyvedl, každý tým sehrál čtyři velice slušné zápasy (a v neděli bylo volno) a na vyrovnanost (přes některé výsledky) ukazuje to, že ani vítězky neodešly bez prohry a ani páté KP Brno neskončilo bez vítězství. My jsme si chtěli hlavně ověřit, nakolik jsme si zapamatovali pravidla postupného útoku, poprvé si zahrát na velké koše a oboje se povedlo slušně. V prvním zápase jsme sice přivedli na hřiště pětici duchů, kteří se jen tak vznášeli v blízkosti obránců nad hřištěm a nebylo na nich vidět kouska úsilí zakončit do koše ( výjimku představovala první akce Domči), ale snad jsme se postupně zhmotnili a vůbec polidštili a hlavně v sobotu už to občas nevypadalo zle. Dost pomohly Aneta a Barča, které nás trochu uvedly do kategorie U13, díky jim za to.

Vzhledem k tomu, že jsme trénovali více útok, než obranu, tak právě v obraně jsme ne ani snad chybovali, ale byli příliš pasivní - popravdě nikdo z týmů příliš tlaku na hráčky nevyvíjel - na tom musíme zapracovat v dalším období, protože pokud máme s mladší a nižší a lehčí sestavou uspět, musíme být agresivní, pohybliví a otravní - a to hlavně a především na hráčku s míčem. Ostatně kdo byl v polském Lasku, viděl to na vlastní oči. Takhle mohla mít pochvalu za obranu jen tradičně Táňa.

Pár poznámek k zápasům:

KP BRNO - OSK 33:39

Pavlicová 14 - 4/0, Mikulová 6, Kořínková 6 - 4/0, Šumberová 3 - 2/1, Klonová 2, Šťastná 2, Šimáčková 2, Píchová 2

Poměrně nečekané vítězství po kostrbaté hře, ke kterému přispěla hlavně druhá pětka ( Aneta, Šoumen), ve třetí čtvrtině se pak probudila i Majda, i když v jedné pětce spolu s Nelou si na místě rozehrávačky občas překážely. Trestné hody 13/1 jdou za vysokými koši, bohužel s nimi skončilo i několik dvojtaktů, které už by ale proměněny být měly. Brno bylo jen v deseti a mělo problémy s velkým hřištěm, přesto výškou a vyspělostí nás předčilo. Naštěstí ani brněnské hráčky neměly ještě "soutěžní" formu.

OSK - PIEŠŤANY 18:60

Kořínková 4, Pavlicová 3 - 2/1, Bahounková 2 - 2/2, Zahradníčková 2, Synková 2, Mikulová 2, Klonová 2, Jeřábková 1 - 2/1 Píchová 2, Šťastná 2

Hrálo se vyrovnaněji jen do stavu 9:11, pak nás Piešťany přehrály přes vysoké hráčky. Poněkud překvapivě hrálo družstvo ze Slovenska až příliš staženou obranu, se kterou jsme si samozřejmě nevěděli rady (ne že by nešlo najít trochu odvahy). Výsledek byl až příliš jednoznačný, hra nebyla zase tak špatná, jen bojácná.

OSK - KRNOV 36:23

Mikulová 8, Klonová 6 - 2/0, Pavlicová 5 - 2/1, Zahradníčková 4 - 2/2, Synková 4, Jeřábková 4 - 2/2, Bahounková 3 - 2/1, Kořínková 2 - 2/0,

Už prakticky tradiční soupeř - letos s ním toho zase odehrajeme víc. Z přehledu střelby je vidět, kdo se zaktivizoval - jakmile to Majda vzala na sebe, občas zakončila a občas rozehrála, byl to úplně jiný obraz hry. Dokonce bylo k vidění i pár "dvojek" ( střel po zastavení driblinku) - Viki, Majda, bez nich to taky nepůjde. Nekonečné problémy proti tomu představuje chycení kulatého předmětu.

ŽABINY BRNO - OSK 51:30

Pavlicová 10, Mikulová 5 - 2/1, Klonová 4, Synková 4, Zahradníčková 4, Bahounková 2, Píchová 1 - 2/1

Se Žabinama budeme tento rok hrát naopak méně, tak si važme každé příležitosti ke srovnání. Začali jsme špatně, bojácně a pasivně, až se zdálo, že se vracejí duchové z prvního utkání. Ale pak se přece jen obraz hry trochu vyjasnil, tým zvedla hlavně hra Anety, když Táňa pro menší zranění zápas nedohrála. Opět ve třetí čtvrtce hrály výborně Majda s Vikčou a svou spolehlivost (během celého turnaje) prokázala i Eliška Zahradníčková.


LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ A PŘÍPRAVA VŮBEC

Nebudeme si nic zastírat: letní příprava včetně soustředění se příliš nevydařila. Vlastně ani úplně není jasné proč, ale všichni jsme to nějak cítili. Nemůžeme to klást za vinu ubytování a stravování ve Vysokém Mýtě, které bylo vynikající, ani tréninkovým podmínkám, ale nejspíš sami sobě. Můj pocit, který jsem ostatně řekl už na závěr soustředění je, že jsme nepřišli po prázdninách dostatečně připraveni a hlavně naladěni na trénování - někteří byli do posledních chvil "na dovolené", takže první týden v Olomouci jsme absolvovali v mizerných počtech, někteří se nastavili spíš na "tábor" než na sportovní soustředění (už to slovo samotné předpokládá přece určité úsilí ). V režimu společného pobytu s ostatními týmy někteří odkoukali od starších děvčat leccos, jen ne basketbalové dovednosti. Příště prostě musíme ( teď myslím hlavně sebe, ale samozřejmě se k tomu musejí přidat i hráčky) být důslednější, náročnější a přesnější. Abych si jen nestěžoval, nějakou práci zejména na postupném útoku jsme udělali ( ověřili jsme si to nakonec v přípravném turnaji), něco jsme odběhali, scrabble nám šel a vlastivědnou vycházku kolem sádek ryb až k rybníku jsme vydrželi. Nicméně příště lépe - a to už od samého začátku!