MINIŽÁKYNĚ U10

KONTAKTY

TERMÍNY

ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Posouváme se definitivně k velkým košům a velkým míčům a taky do pevněji organizované soutěže - žákovské ligy U14. Cílem by měl být postup do EL.

TRÉNINKY
Pondělí 17:00 zdravotní škola
Úterý 17:00 hala SŠP
Středa 18:00 zdravotní škola
Pátek 17:00 hala SŠP

MISTROVSTVÍ ČR - PRAHA

Závěrečný turnaj osmi týmů, které postoupily z extralig, byl hezkou přehlídkou basketbalu v krásném prostředí haly Královka v Praze. Naše sestava byla skromná a plány podobně realistické a tak hned zápas s pozdějším mistrem ČR byl rozhodnut vlastně už po pěti minutách. Do té doby hrál USK nervózně a my naopak celkem organizovaně a uvolněně. Pak se pochopitelně rozdíl v kvalitě ukázal, ale nemuseli jsme smutnit- dali jsme budoucím šampiónkám 44 bodů a odcházeli jsme sice poraženi, ale ne zhrouceni. Kdo by čekal, že obstojný výkon budde odrazovým můstkem k projevu v dalších zápasech, byl by ale zklamán. Už proti Žabinám jsme - až na Terezu - vypadali dost matně a jen jejích pět trojek nás uchránilo od většího a viditelnějšího debaklu. Začalo obvyklé hledání výmluv a věty, které začínají na "ale tak ..." zněly čím dál víc. V neděli se hrálo v podstatě o nic, ale na druhou stranu nikdo by neměl být tak málo ambiciózní, aby se smířil s posledním místem bez boje. My jsme ovšem přestali hrát dřív než jsme začali - hned na úvod jsme dostali 5 bodů ze dvou střel, když jsme nevěděli kdo koho brání .. a bylo hotovo. Nadšeně hrající Ostrava si užívala poslední zápas a my (teď myslím trenérskou dvojici) bychom nejraději zalezli do suterénu - tak strašné to bylo. Velká kaňka na jinak celkem povedené sezóně..

USK Praha - OSK Olomouc 91:44 (18:11, 47:22, 70:33)

Listopadová 10(1x3, 5/3), Zahradníčková 8 - 9/4, Rudolfová 6, Gürbüz 6 - 4/2, Chodilová 4 - 6/2, Růžičková 4 - 1x3, 2/1, Očenášková 4 - 1x3, 2/1, Zamykalová 2, Myšíková, Polášková, Lorencová 0

OSK Olomouc – Žabiny Brno 52:67 (18:16, 24:32, 36:51)

Listopadová 21 5x3, 2/2, Zahradníčková 9 - 8/5, Rudolfová 8 - 1x3, 2/1, Gürbüz 7 - 8/5, Zamykalová 3 - 1x3, Růžičková 3 - 1x3, Lorencová 1 -4/1, Myšíková, Polášková, Chodilová, Očenášková 0

OSK Olomouc – SBŠ Ostrava 42:82 (11:28, 29:41, 34:61)

Rudolfová 20 - 2/0, Zahradníčková 6 - 1/0, Lorencová 4, Zamykalová 4 - 4/2, Listopadová 4 - 6/2, Chodilová 2 - 6/2, Gürbüz 2, Očenášková, Růžičková, Polášková, Myšíková 0

EL 7. kolo

V posledním kole sezóny jsme získali očekávané tři body, a jelikož jsme již měli jistý postup na MČR, tak hlavním úkolem bylo se nezranit. Především v sobotním zápase nám vůbec nefungovala obrana, vraceli jsme se ke špatnému postavení vůči míči/hráčce/koši a výsledkem bylo 53 obdržených bodů (oproti 29 ve venkovním zápase). V útoku jsme se mohli spolehnout na Terku (19 bodů v 1Q) a pěkný zápas odehrály také obě Nikoly. V neděli nám Hradec ukázal, jak jde vše dělat rychleji, důrazněji, odolněji, zodpovědněji a po zásluze vyhrál rozdílem (jedné?) třídy.

OSK Olomouc – BK Studánka Pardubice 96:53 (37:18, 45:30, 66:47)

Listopadová 35(3x3, 4/7), Zamykalová 20(4/5), Zahradníčková 12(2/6), Rudolfová 8(0/1), Chodilová 7(1/7!!), Růžičková 5(1x3, 0/2), Lorencová 5(3/4), Gürbüz, Myšíková 2

OSK Olomouc – Sokol Hradec Králové 36:87 (12:25, 16:42, 26:67, 36:87)

Listopadová 7(1x3, 4/6), Zahradníčková 7(3/7), Lorencová 6, Chodilová 5(1/6!!), Zamykalová 5(1/2), Rudolfová 4(2/2), Růžičková 2, Gürbüz, Myšíková 0

EL 6. kolo

Sobotní zápas proti Žabinám, z hlediska postupu na MČR, nebyl nijak podstatný, takže jsme se snažili herní zátěž rovnoměrně rozložit mezi všechny hráčky a ty zraněné i pošetřit.

Proti KP jsme kvůli vzájemnému zápasu potřebovali vyhrát minimálně o 6 bodů, abychom si udrželi naději na postup. Celý první poločas jsme ale byli výrazně horším týmem. Největší problém nám dělala odstoupená obrana soupeře až do bedny a nebyli jsme schopni pochopit, že nájezdy z osy hřiště si nepomůžeme. Naopak v obraně jsme celý první poločas nedokázali správně řešit a předskočit hand-off vysoké hráčky a rozehrávačky Brna. V druhém poločase jsme zintenzivnili obranu až na samou hranici faulu. Aktivně jsme bránili každou přihrávku a díky ziskům jsme mohli útočit do neodstoupené obrany. 3 minuty před koncem jsme stále prohrávali 44:45, ale zbytek zápasu se nám povedlo vyhrát 11:0 a tím si zajistit potřebnou výhru i bodový rozdíl.

Uznání zaslouží Terka za střeleckou explozi v posledních 12 minutách zápasu, ve kterých zaznamenala 22 bodů včetně 5 úspěšných trojek. Také udržela nejlepší hráčku domácích na 5 bodech (průměr 18b/zápas). Výborný zápas odehrála už klasicky Adéla a hlavně obě Nikoly. Především Nikola Zam. hrála velmi chytře v útoku i obraně a kapitánku domácích udržela na 8 bodech.

Žabiny Brno – OSK Olomouc 58:35 (17:11, 30:17, 50:26)

Listopadová 16(1x3, 3/5), Zahradníčková 6(2/3), Růžičková 5(1/2), Chodilová 4(0/5), Gürbüz, Očenášková 2, Zamykalová, Lorencová, Myšíková 0

KP Brno – OSK Olomouc 45:55 (12:6, 29:19, 40:35)

Listopadová 26(5x3, 1/1), Zahradníčková 10(0/3), Zamykalová 7(1/2), Chodilová 6(4/6), Očenášková 2(0/2), Gürbüz, Lorencová 2, Růžičková, Myšíková 0

EL 5. kolo

I přes absenci obrany, doskoku, zodpovědnosti, předvídavosti, bojovnosti a u některých hráček i nasazení, jsme v sobotu nějakým zázrakem doklopýtali k výhře. Otázkou zůstává, zda k zasloužené. Každopádně naše hra neměla s extraligou nic společného a za některé chyby a naivitu by se styděli i v kategorii U13. V neděli jsme přeci jen předvedli částečně zlepšený výkon a do 4Q jsme se soupeřem drželi krok. Přesto doskočit míč a udržet ho byl pro nás nadlidský úkol. Doplatili jsme ale také na neproměňování dvojtaktů v prvním poločase a především na úzkou sestavu, když se na nás citelně podepsala absence Adély. Z individuálních výkonů špatné zápasy neodehrála Terka (umí ale hrát i lépe) a také obě Nikoly. A především Nikola Zah. hrála velmi vyspěle a zkušeně.

OSK Olomouc – Basket Ostrava 67:62 (18:18, 30:30, 48:41)

Listopadová 20(2x3, 2/5), Chodilová 14, Zahradníčková 11(3/6), Rudolfová 11(1x3, 0/2), Zamykalová 5(3/5), Gürbüz 4(2/2), Růžičková 2, Kargerová, Lorencová, Myšíková 0

OSK Olomouc – SBŠ Ostrava 60:79 (22:12, 32:32, 46:51)

Zahradníčková 16(0/1), Zamykalová 11(9/15), Listopadová 10, Rudolfová 9, Gürbüz 6(2/2), Růžičková 6(2/4), Lorencová 2, Kargerová, Myšíková 0

EL 4. kolo

I přes výhru jsme v sobotu podali jeden z nejhorších výkonů v sezóně. Částečně to bylo jistě dáno tím, že se půlka týmu vracela po nemoci/z lyžáku, ale přeci jen by hra měla vypadat jinak. Do obrany jsme se většinou nedostavili (to jako vážně 62 bodů??) a v útoku jsme staticky stáli na trojkové čáře a koukali, co udělá Táňa, Terka a Nikča, které jediné měly snahu ohrozit soupeřův koš.

V nedělní odvetě jsme výrazně napravili dojem v útočné fázi. Hráli jsme aktivně, dařilo se zapojit do kombinace třetí hráčku a občas se povedly i nápadité shozy. Útok aktivně táhla Adéla s Terkou, která i nad rozehrávkou více přemýšlela než v sobotním zápase. Po delší době Verča s Helčou přestaly hledat důvody proč „nejde zakončit“ a tím jsme byli nebezpečnější ve více lidech. Pěkný dojem ze zápasu ale kazila opět absence jakékoliv obrany, vrcholem bylo 22 obdržených bodů v poslední čtvrtině. V obraně se opravdu snažila jen Klára s Adélou a Terkou, ale to je prostě a jednoduše málo.

OSK Olomouc – BK Havířov 81:62 (17:22, 45:34, 72:47)

Rudolfová 23(1x3, 4/7), Listopadová 20(1x3, 1/4), Zahradníčková 18(2/3), Chodilová 9(1/10), Očenášková, Gürbüz 4, Růžičková 3(1/2), Kargerová, Myšíková 0

BK Havířov – OSK Olomouc 49:108 (6:20, 17:49, 27:92)

Listopadová 24(1x3, 1/3), Chodilová 23(1/2), Rudolfová 17(1x3, 2/4), Růžičková 13(2x3, 1/2), Gürbüz 10, Očenášková 9(1/3), Zahradníčková 8, Kargerová, Myšíková 2

EL 3. kolo

V Hradci jsme dle očekávání na výhru myslet nemohli a spíše jsme se snažili o důstojný projev hry i výsledek. Bohužel se nám ani v nejmenším nepodařilo ani zpomalit hvězdu domácího týmu (Pencáková 42 bodů). V panice jsme se vraceli k hloupostem jako je zakončování špatnou rukou, případně ze špatné nohy, driblink špatnou rukou a tím jsme Hradci pouze usnadnili jejich zaslouženou a jasnou výhru.

V nedělním zápase jsme naopak doufali ve vítězství (v květnu na NF 42:35), ke kterému jsme nakonec překvapivě došli naprosto jednoznačně. Základem byla výborná obrana Nikoly Zah. nejlepší hráčky soupeře (pouhé 2 body) a kolektivní hra v útoku i obraně. Adéla pokračovala v dobrých výkonech z posledních zápasů (tentokrát i bodově), dařilo se i mohelnické dvojici a po dlouhé době také pěkně zahrála Nikola Zam.

Sokol Hradec Králové – OSK Olomouc 97:47 (31:10, 54:17, 79:37)

Chodilová 13(5/7), Rudolfová 9(1/2), Gürbüz 8(4/6), Listopadová 7(1/6), Růžičková 6(4/4), Zahradníčková 4(0/2), Zamykalová, Očenášková, Myšíková 0

BK Studánka Pardubice – OSK Olomouc 29:79 (4:18, 9:35, 19:59)

Chodilová 19(3/8), Rudolfová 14(1x3, 1/2), Zahradníčková 13(3/3), Listopadová 13(3/5), Zamykalová 9(5/6), Gürbüz 9(1/2), Očenášková 2(0/2), Růžičková 0(!!), Myšíková 0

EL 2. kolo

Další kolo extraligy bylo poznamenáno absencemi, což při naší úzké sestavě bude vždy problematické, obzvlášť když se jedná o klíčové hráčky. I tak jsme ale neodehráli vůbec špatné zápasy a hráčky se s novými rolemi vypořádaly slušně. Především zásluhou Nikči, Táni a Adély jsme se v obou zápasech drželi „na dostřel“, ale bez možnosti střídání nám postupem zápasu přece jen docházely síly.

OSK Olomouc – KP Brno 57:62 (7:21, 28:41, 51:51)

Rudolfová 21(3/4), Zahradníčková 17(1/3), Růžičková 10(2x3, 2/4), Chodilová 5(1/2), Gürbüz 2(2/2), Zamykalová, Kargerová, Myšíková 0

OSK Olomouc – Žabiny Brno 44:69 (8:21, 26:33, 30:55)

Zahradníčková 14(2/9), Rudolfová 14(1x3, 3/5), Gürbüz 6(2/2), Růžičková 6(1x3, 1/2), Chodilová 4(2/9), Zamykalová, Kargerová, Myšíková 0

ŽL končí, začíná extraliga

S ostravskými týmy jsme v prvních kolech extraligy získali (překvapivě) čtyři body, což určitě zaslouží pochvalu. Jak už to v Ostravě bývá, tak zápasy jsou spíše o bojovnosti než basketbalové kráse, a to se potvrdilo i tentokrát. Proti SBŠ jsme se v první čtvrtině rychlostně nestíhali vracet v obraně ani bránit 1/1. V zápase nás držela pouze Terka (11 bodů 1Q + 15 bodů 4Q) a Nikola Zah. Ve druhé čtvrtině se k Nikče přidalo mohelnické duo a hra se přece jen uklidnila a my mohli být rádi, že v poločase je pořád o co hrát. Až po poločasové důrazné promluvě se k nim přidala také Adéla, která odehrála výborný druhý poločas v obraně, a my jsme konečně měli na hřišti 5 hráček, které opravdu chtějí vyhrát. Ocenění zaslouží také Lenka, která předvedla výkon, který se od mladší a méně zkušené hráčky očekává – i přes občasné chyby nic nevypustí, když jde na hřiště, přispěje třeba jedním košem a především díky ní jsme mohli na chvíli prostřídat v prvním poločase.

Proti Basketu jsme se opět protrápili první čtvrtinou. Nebyli jsme schopni zastavit nejlepší hráčku (dala všechny body svého týmu v 1Q) a v útoku jsme se báli výrazně vyšších soupeřek. Zápas se nám ale podařilo otočit na naši stranu už ve druhé čtvrtině zásluhou Adély, Táni a Kláry, která se velmi zlepšila na doskoku a výrazně nám tím pomohla (+12 bodů ve 2Q). V druhém poločase jsme po lepší výpomoci v obraně ze slabé strany měli už zápas relativně pod kontrolou a komplikovaly nám ho pouze hloupé technické chyby (přenášení, přešlapy atd.).

SBŠ Ostrava – OSK Olomouc 57:62 (20:20, 30:27, 38:37)

Listopadová 28(1x3, 7/9), Rudolfová 10(2/8), Zahradníčková 9(1/4), Gürbüz 4(2/2), Chodilová 4(0/2), Růžičková 3(1/2), Myšíková 2, Zamykalová, Očenášková, Kargerová 0

Basket Ostrava – OSK Olomouc 43:59 (9:7, 21:29, 32:45)

Rudolfová 19(9/12), Očenášková 16(2/2), Listopadová 10(1x3, 3/4), Chodilová 7(1/2), Gürbüz 4, Zahradníčková 2, Zamykalová 1, Růžičková 0(0/2), Kargerová, Myšíková 0

ŽL - poslední domácí

V posledních domácích zápasech žákovské ligy jsme se především snažili udržet koncentraci po celý průběh zápasu. To se až na dílčí výpadky podařilo a se zatím méně pokročilými soupeřkami jsme nenechali hru spadnout do podprůměru. Podařilo se nám také výrazně si vylepšit skóre, takže k postupu do extraligy by nám měla stačit výhra v posledním zápase.

OSK Olomouc – Basket Opava 135:11 (45:0, 66:0, 108:2)

Listopadová 30(0/2), Chodilová 26(4/5), Rudolfová 19(1/3), Gürbüz 15(1/2), Růžičková 11(1/1), Očenášková 10(0/1), Zahradníčková 10, Zamykalová 8(2/2), Myšíková 4(0/2), Kargerová 2(0/2)

OSK Olomouc – Loko Krnov 138:15 (38:6, 62:8, 111:9)

Listopadová 35(1/4), Růžičková 31(1x3, 2/5), Chodilová 21(3/6), Gürbüz 11(1/3), Očenášková 11(1/2), Rudolfová 10(0/4), Zahradníčková 8(0/3), Zamykalová 7(1/2), Kargerová 4, Myšíková 0

ŽL - odvety Brno

Odvety s brněnskými týmy probíhaly jako přes kopírák se zápasy v Olomouci. Ve všech zápasech jsme měli velké problémy s odstoupenými obranami soupeřek (opravdu je zapotřebí bránit pomalu v zóně?), stejně tak jsme ve všech zápasech mohli pomýšlet na výhru a všechny zápasy jsme prohráli vlastními chybami. V obou venkovních zápasech jsme nehráli vůbec špatně, ale o lepší výsledek nás vždy připravila chvilková nekoncentrovanost ve druhém poločase - s KP 5 minutový úsek ve 4Q 0:8, s Žabinami poslední 2 minuty 3Q opět 0:8 a v takto vyrovnaných zápasech se jakákoli ztráta obtížně dohání. V sobotu nás také velmi trápily zbytečné ztráty a úspěšnost zakončování dvojtaktů a TH. Naopak v obou zápasech jsme velmi slušně bránili. V neděli velké zlepšení předvedla Adéla a především Helča.

Každopádně s týmy, se kterými jsme chtěli bojovat o extraligu, máme jasnou bilanci 0:4. Nezbyde nám tedy nic jiného, než sledovat výsledky v ostatních skupinách, protože postup už nemáme ve svých rukách.

KP Brno – OSK Olomouc 42:35 (8:9, 15:17, 29:28)

Rudolfová 12, Růžičková 7(2x3, 1/2), Zahradníčková 4(0/4), Očenášková 4(4/6), Listopadová 3(1/2), Chodilová 2(0/4), Zamykalová 2, Gürbüz 1(1/2), Myšíková 0(0/2), Kargerová 0

Žabiny Brno – OSK Olomouc 57:43 (13:11, 29:28, 48:37)

Listopadová 12(4/5), Rudolfová 11(1/3), Chodilová 9(3/5), Očenášková 7(1/2), Zahradníčková 4(0/4), Zamykalová 0(0/2), Gürbüz, Růžičková, Kargerová, Myšíková 0

ŽL - Rožnov p.R.

S Rožnovem jsme odehráli další (až příliš) jednoduchý zápas. Přesto nás občas dokázal v útoku potrápit a téměř 30 obdržených bodů je prostě příliš. Pěkný zápas odehrála Verča, pro kterou to byl ale první (!!) zápas v sezóně, kdy se opravdu snažila a nic nevypustila. Potěšil i zlepšený útočný výkon Helči, která se více snažila hrát 1/1 a často se dostávala do zakončení.

OSK Olomouc – Rožnov p.R. 97:29 (22:4, 45:16, 81:18)

Listopadová 22(0/2), Chodilová 14(2/5), Růžičková 11(3/6), Zamykalová 10, Gürbüz 10, Rudolfová 8(0/2), Zahradníčková 8, Vodešilová, Myšíková 6, Kargerová 2

ŽL 1. a 2. kolo

Hned v prvním dvojkole nové sezóny nás čekali nejtěžší možní soupeři, se kterými jsme odehráli jeden a půl zápasu velmi slušně. Bohužel totální blackout v nedělním druhém poločase smazal jakýkoli dobrý pocit z předvedené hry. Proti Žabinám jsme se dokázali vrátit do hry po poločasové ztrátě a ke konci 3Q jsme se dostali i do vedení +3. O možnou výhru jsme se ale připravili sami vlastní hloupostí – nevyhození z autu, kroky bez tlaku obránce, přešlapy (opravdu je nutné ve dvou zápasech udělat 5 přešlapů při střelbě trestných hodů??) + hrůzostrašnou střelbou TH (12/36).

V neděli nás celý zápas trápil doskok, jelikož jsme se ho většinou ani nezúčastnili, případně pouze stáli pod košem s nataženýma rukama. Když už nám náhodou míč do nich spadl, tak nám ho silnější protihráčky jednoduše vzaly. Dokud ale KP bránilo 1/1, tak jsme stále mohli myslet na výhru. Do druhého poločasu jsme ale vstoupili úplně nekoncentrovaně (0:5 první minuta) a s laxní obranou (poslední 3 minuty 3Q 0:14). Bez zisků a rychlého přechodu jsme tak byli nuceni hrát do plné a zatažené obrany (když už jsme se do zakončení dostali, tak úspěšnost nájezdů nebyla vysoká). Bohužel dokud se nenaučíme střílet a tím obránce nutit hrát těsnou obranu, tak s naší výškou a váhou budou všechny zápasy jako přes kopírák. V tomto zápase jsme si jednoduše za odfláknutý druhý poločas vyhrát nezasloužili.

OSK Olomouc – Žabiny Brno 46:48 (10:10, 17:29, 35:35)

Listopadová 15(5/8), Rudolfová 11(3/15!!!), Gürbüz 5(1/1), Zahradníčková 5(1/4), Chodilová 5(1/4), Růžičková 3(1/2), Očenášková 2(0/2), Zamykalová, Vodešilová, Lorencová, Kargerová 0

OSK Olomouc – KP Brno 61:72 (19:15, 40:30, 48:53)

Rudolfová 24(2x3, 2/6), Listopadová 16(8/12), Chodilová 7(1/3), Zahradníčková 6(0/2), Růžičková 6(2/2), Lorencová 2(0/2), Zamykalová 0(0/2), Gürbüz, Vodešilová, Kargerová 0

OSTRAVA CUP

Přípravné zápasy na novou sezónu jsme odehráli na Ostrava Cupu, kde se nám podařilo získat 4 výhry a celkové první místo. Výhra v turnaji samozřejmě potěší, ale pořád je to jen příprava. Spíše by nám zápasy měly ukázat, jestli jdeme správnou cestou a daří se nám hru zkvalitňovat a přinášet do ní nové věci. I když jsme stále dostávali hodně bodů, tak celkově se nám zlepšila obrana a zisky, ze kterých jsme poté mohli těžit v útoku. Do postavené obrany jsme už hráli výrazně hůře a nedařilo se nám příliš zapojení nových věcí ze soustředění. Turnaj se velmi povedl Nikče Zah. s Klárou a Helčou. Velké zlepšení na obou stranách hřiště předvedla Táňa. Celkově jsme odehráli 4 povedené zápasy a výhry byly zasloužené. Jen škoda, že polské týmy si místy pletly basketbalový turnaj s rugby (o obraně v zóně v tomto věku škoda mluvit).

OSK OLOMOUC - SBŠ Ostrava 68:59

Rudolfová 20, Zahradníčková 13(1/1), Očenášková 12(2/4), Listopadová 7(1/2), Chodilová 6(0/2), Lorencová 4, Gürbüz, Zamykalová, Vodešilová 2

OSK OLOMOUC - BK Slovan Bratislava 67:41

Rudolfová 17(1x3, 0/2), Zahradníčková 13(1x3, 0/2), Listopadová 7(1/2), Gürbüz 6(0/2), Zamykalová, Očenášková 6, Vodešilová, Lorencová 4, Chodilová 3(1/6), Myšíková 2

OSK OLOMOUC - Luks Trojka Sieradz 57:49

Rudolfová 22(4/10), Očenášková 10(4/6), Listopadová 7(5/16), Chodilová 5(3/7), Zahradníčková 4(0/5), Lorencová 4(2/2), Gürbüz 2(2/6), Zamykalová 1(1/4), Bouchalová 0(0/2)

OSK OLOMOUC - – ISWJ Wisla 74:58

Zahradníčková 16(2/4), Gürbüz 12(2/2), Listopadová 12(0/2), Očenášková 9(1/1), Rudolfová 9(1x3), Zamykalová 6(0/1), Chodilová 4(0/2), Lorencová, Vodešilová, Myšíková 2, Růžičková 1(1/4)