TERMÍNY

TRÉNINKY

středa 18:00 zdravotnická škola

ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

I letos je kategorie U15 překryvnou" kategorií, kde setkávají hráčky trénující v U17 a U14, liga U15 bude určitě opět náročná, ale náš cíl - postoupit mezi nejlepší do EL se nemění.

závěr soutěže

V posledním kole extraligy U15 jsme odehráli jedny z nejlepších zápasů. V útoku jsme hráli kolektivně, míč šel rychle z ruky a díky tomu jsme si vypracovali spoustu otevřených střel i volných nájezdů. Naopak v obraně se nám dařila výpomoc i rotace. Množství obdržených bodů bylo dáno tím, že jsme nebyli schopni doskočit a udržet míč a většinu bodů jsme dostávali z třetího/pátého zakončení soupeře. V útoku jsme zase dopláceli na úzkou sestavu a především na to, že pouze 4 hráčky se nebojí a jsou schopné pravidelně skórovat. Pěkné zápasy odehrála především Vanda s Maruškou a Terkou (těch ztrát ale mohlo být méně a především se z nich poučit). Katčina hra byla bohužel až moc ovlivněna několika zraněními.

SKB Zlín – OSK Olomouc 68:54 (20:22, 47:28, 56:47)

Petrželová 14(2/5), Bělohlávková 13(1/1), Listopadová 12(2x3), Ellnerová 11(3x3), Smolková 4, Růžičková 0

K2 Prostějov – OSK Olomouc 78:66 (20:20, 35:40, 60:53)

Listopadová 25(5x3, 4/5), Ellnerová 14(4x3), Bělohlávková 13(3/5), Petrželová 12(6/8), Růžičková 2, Smolková 0

extraliga poslední doma

I přes očekávaný velký herní a bodový rozdíl s největšími favority soutěže (minulý rok 1. a 3. místo), který byl umocněný naší sestavou a zdravotními problémy, některé individuální výkony stojí za povšimnutí: Vandina neúnavná hra 1/1 a zakončování se slušnou úspěšností, obrana Terky a Adély, ze které jsme měli plno zisků i doskoků (v sobotu) a především nájezdy a vzorové vyhození na perimetr opět od Adély.

OSK Olomouc – BK Studánka Pardubice 53:85 (13:27, 22:42, 37:60)

Petrželová 16(4/6), Listopadová 12(1x3, 1/3), Ellnerová 8(2x3), Chodilová 5(3/4), Poučenská 6, Smolková 4, Růžičková 2(0/4)

OSK Olomouc – Sokol Hradec Králové 31:97 (2:17, 11:43, 18:70)

Petrželová 16(1x3, 5/10), Listopadová 6(3x2), Smolková 3(1x3), Chodilová 3(1/3), Ellnerová 2, Poučenská 1(1/3), Růžičková 0(0/2)

extraliga 3. dvojkolo

Díky kombinaci jarních prázdnin (?!), zranění a nemocí jsme do dalších zápasů nastoupili pouze v šesti hráčkách. I přes všechny tyto komplikace hráčky oba zápasy zvládly na výbornou – v obou zápasech bez problémů vydržely fyzicky a i basketbalově to nebylo vůbec špatné (až na občasné šílené ztráty a děsivé TH v prvním poločase sobotního zápasu – 2/14). Poděkování a pochvala patří také Nikole za výpomoc a především za sobotní výborný výkon v obraně i útoku.

OSK Olomouc – BC Vysočina 58:50 (15:14, 22:26, 41:35)

Listopadová 17(1x3, 2/6), Zahradníčková 15(3/8), Petrželová 14(1x3, 3/8), Chodilová 10(2/6), Poučenská 2(2/2), Růžičková 0

OSK Olomouc – Žabiny Brno 48:93 (7:23, 23:49, 31:70)

Petrželová 13(3/6), Chodilová 12(6/11), Listopadová 12(3x3, 3/4), Poučenská 6(2/2), Růžičková 5(1x3), Zahradníčková 0(0/2)

extraliga dvojička 1

V dohrávaném zápase se nám podařilo oplatit SBŠ dvě vysoké porážky ze základní skupiny. I přes špatný začátek (5:11) jsme skóre obrátili na naši stranu už do konce 1Q a až do konce zápasu jsme si vedení pohlídali. Rozhodujícím úsekem hry byl začátek 4Q, kdy jsme prvních 5 minut vyhráli 12:2 a dostali se na stav +16. Výrazně nám pomohl návrat Terky do sestavy, díky kterému nejvytíženější hráčky mohly aspoň trochu pošetřit síly a vše neleželo pouze na Katce, Vandě a Marušce. Střelecky se opět dařilo Katce, k ní se ve 4Q přidala bodově Vanda (11 bodů) a Maruška předvedla svůj typicky poctivý výkon (+pěkné TH).

Ještě upřesnění počtů pro milovníky statistiky na severu :) - fauly poločas 7:14, fauly celkem 18:24, naše fauly v posledních 3 minutách 3, což není zrovna většina (přesněji jedna šestina) :-) P.S. Vyhráli jsme naší zásluhou.

OSK Olomouc – SBŠ Ostrava 65:55 (22:17, 36:26, 50:44)

Ellnerová 27(3x3, 10/10), Listopadová 12(2x3), Petrželová 12(2/5), Bělohlávková 11(5/8), Očenášková 3(1/3), Chodilová 0(0/4), Poučenská, Smolková, Růžičková 0

extraliga 2. dvojkolo

I přes relativně vyšší prohry jsme neodehráli špatné zápasy. Dokud jsme oběma soupeřům stačili fyzicky, tak jsme s Hradcem a především s Pardubicemi dokázali držet krok. V útoku jsme si trpělivým pohybem dokázali vypracovat otevřené střely i lehčí zakončení nájezdy a v obraně jsme správně vypomáhali i odstupovali. V obou zápasech jsme ale doplatili na úzkou sestavu (+zdravotní problémy Katky) a především na to, že hra opět stála jen na čtyřech hráčkách. V obou zápasech Vanda předvedla jeden ze svých lepších výkonů – většina nájezdů byla správně zvolených i správně zakončených, a společně s Katkou a Maruškou všechny tři odehrály dobré zápasy. Nejužitečnější hráčkou obou zápasů ale byla Adéla (i když se to zatím neprojevilo bodově), která odvedla plno černé práce, měla plno doskoků na obou stranách hřiště, asistencí a především z tréninku přenesla do hry nové věci.

Sokol Hradec Králové – OSK Olomouc 96:48 (22:15, 41:24, 79:40)

Petrželová 17(3/6), Ellnerová 15(2x3, 4/4), Bělohlávková 13(1x3, 2/2), Chodilová 2(2/4), Poučenská 1(1/2), Smolková, Růžičková 0

BK Studánka Pardubice – OSK Olomouc 68:39 (15:14, 22:20, 50:30)

Ellnerová 12(3x3, 3/4), Petrželová 10(0/3), Bělohlávková 8(4/6), Chodilová 6(2/6), Poučenská 2, Růžičková 1(1/2), Smolková 0

extraliga 1. dvojkolo

V Brně jsme začali naivně a ustrašeně z výškové převahy soupeře a ve výsledku jsme za první čtvrtinu dostali víc bloků, než jsme dali bodů. Do zápasu nás ale vrátila především Terka s Adélou, které pokračovaly v dobrých výkonech z U14. K nim se postupně přidaly i Kača s Maruškou a Vandou a ve výsledku jsme neodehráli vůbec špatný zápas a za prohru o 13 bodů se nemusíme vůbec stydět.

V Jihlavě jsme odehráli výborný první poločas, slušnou třetí čtvrtinu a naprosto tragickou čtvrtinu poslední. Opravdu by se nám nemělo stát, abychom se při vedení o 24 bodů po 3Q na konci zápasu báli o výsledek!!

Žabiny Brno – OSK Olomouc 74:61 (30:5, 47:18, 60:41)

Listopadová 15(3x3, 4/4), Ellnerová 15(3x3), Petrželová 10(2/2), Bělohlávková 9(1x3, 2/4), Chodilová 8(2/2), Očenášková, Růžičková 2, Smolková, Poučenská 0

BC Vysočina – OSK Olomouc 43:54 (5:18, 11:36, 25:49)

Ellnerová 26(4x3, 4/6), Bělohlávková 10(2/6), Petrželová 8, Chodilová 6(2/4), Listopadová 4(0/2), Smolková, Očenášková, Růžičková, Poučenská 0 (!!)

ŽL závěrečné kolo zákl. části

Poslední zápasy tohoto roku jsme odehráli prostě tak nějak „na pohodu“. Jelikož se nám v obou zápasech relativně dařilo udržet určitou kvalitu hry, tak jsme mohli občasné chyby i přejít, všechny si rovnoměrně zahrát a soustředit se na to, aby v sobotním zápase nikdo neumrzl. V druhé části sezóny se tedy budeme utkávat s týmy v extralize, do které jsme postoupili zrovna ne úplně přesvědčivě. Porazili jsme týmy, které jsme porazit měli (zápasy s Frýdkem ale měly být jasnější), s týmem, který jsme měli/mohli porazit, máme bilance 0:2 a tým, který bychom mohli při troše štěstí potrápit, 2x bez problémů vyhrál.

BK START Ostrava – OSK Olomouc 34:125 (9:34, 17:64, 22:95)

Petrželová 30(1x3, 3/4), Ellnerová 23(3x3, 2/4), Bělohlávková 20(2/3), Listopadová 19(1/4), Smolková 10(2/3), Poučenská 10(2/2), Očenášková 7(1/2), Chodilová 6(2/6)

Basket Ostrava – OSK Olomouc 41:80 (8:23, 18:40, 32:62)

Ellnerová 24(3x4), Petrželová 15(1/1), Bělohlávková 13(3/4), Listopadová 12(1x3, 1/2), Očenášková 8(2/5), Smolková 4, Poučenská 3(1/4), Chodilová 1(1/2)

ŽL 6 a 7. kolo

V zápase se Zlínem jsme si ukázali, že bez obrany se vyhrávat nedá. Celým prvním poločasem jsme se protrápili v obraně i na doskoku a výsledkem bylo 42 obdržených bodů. Naopak zlepšená obrana v druhém poločase (28 bodů) nás vrátila do zápasu a mohli jsme i pomýšlet na výhru. O tu nás ale připravilo neproměnění jasných příležitostí a tragické trestné hody (11/30). Velmi slušný střelecký výkon opět předvedla Katka i Maruška, ale zůstaly příliš osamoceny.

S vědomím toho, že zápas s Frýdkem rozhodne o postupu do extraligy, jsme od první minuty hráli koncentrovaně a poctivě v obraně. Díky obraně a trpělivému útoku jsme do poslední čtvrtiny šli s náskokem 20 bodů, ale polevením (až vypuštěním) jsme ze zápasu udělali zbytečné drama. Tentokrát jsme se mohli spolehnout na vyrovnanější týmový výkon – Maruška s Adélou výborně v obraně a na doskoku, Vanda byla konečně opět nebezpečná nájezdy, Katka střelbou za 3 body a především x-faktor v podobě bezchybného výkonu Terky.

OSK Olomouc – SKB Zlín 68:70 (15:22, 33:42, 53:55)

Ellnerová 35(8x3, 3/6), Bělohlávková 15(5/10), Listopadová 8(2/4), Petrželová 4(0/8), Poučenská 3(1x3), Růžičková 2, Chodilová 1(1/2), Očenášková, Smolková 0

OSK Olomouc – BK Frýdek-Místek 65:56 (10:7, 31:15, 52:32)

Listopadová 21(1x3, 2/3), Ellnerová 18(6x3), Petrželová 14(2/6), Bělohlávková 10(0/1), Chodilová 2, Smolková, Poučenská, Růžičková 0

ŽL 5. kolo

S ostravskými týmy jsme získali povinné 4 body, ale víkendové zápasy moc basketbalové krásy nepřinesly. Až moc jsme se přizpůsobili hře soupeřů a ta postupně upadala. Obdržených 63 bodů v sobotu mluví za vše. Je také zarážející, že i v takto jasných zápasech, jsou soupeři výrazně lepší na doskoku (především v neděli). Ve výborných střeleckých výkonech pokračovala Katka. V útoku se také dařilo Vandě (ale ta obrana!!), Marušce a Verče, která se snažila být aktivní směrem ke koši.

OSK Olomouc – Basket Ostrava 101:63 (28:13, 55:29, 78:47)

Ellnerová 26(6x3, 2/2), Petrželová 24(1x3, 3/3), Bělohlávková 18, Růžičková 11(1/2), Listopadová 11(1x3), Zahradníčková 4(0/1), Poučenská 4, Chodilová 3(1/2), Smolková 0

OSK Olomouc – BK START Ostrava 91:30 (24:7, 43:20, 71:27)

Ellnerová 38(4x3, 2/5), Petrželová 12, Růžičková 11(1/3), Listopadová 10, Bělohlávková 8(4/4), Chodilová 6(0/1), Smolková 6, Poučenská 0

ŽL 4. kolo

Ve Frýdku jsme potřebovali zvednout si sebevědomí a napravit pověst po debaklu ve Zlíně a především v důležitém zápase vyhrát. V obraně jsme se výrazně zlepšili a z toho pramenilo velké množství zisků a útoků do nepostavené obrany soupeře. Dokud jsme se plně soustředili, tak jsme v zápase neměli problém. Bohužel i nás trápily (často nevynucené!!) ztráty, což soupeře drželo neustále ve hře (opravdu je nutné při vyhazování pod vlastním košem 4x přijít o míč a hned inkasovat??). Další věcí, která držela Frýdek ve hře, byla naše neschopnost doskoku. Aby si soupeř v jednom útoku 5x doskočil míč je lehce trapné a zbytečné. Celý zápas nás táhla především Katka, která odehrála vynikající zápas. Zlepšení předvedla i Vanda, která konečně v poslední čtvrtině nájezdy řešila správným zakončováním a v obraně aktivně bránila podkošovou hráčku. Jen je škoda, že jsme do tohoto zápasu šli pouze v sedmi hráčkách a i tak se našly některé, které zápas odchodily (případně začaly hrát až v druhém poločase).

BK Frýdek-Místek - OSK Olomouc 66:74 (14:15, 27:31, 44:51)

Ellnerová 43(6x3, 15/16), Petrželová 12(6/8), Zahradníčková 11(3/4), Listopadová 6, Smolková 2(2/2), Chodilová, Růžičková 0

ŽL 3. kolo

Jak prohrát naprosto zaslouženě a přitom naprosto zbytečně jsme předvedli v zápase se Zlínem. Dokud jsme dodržovali pokyny – aktivně bránili, v útoku hráli kolektivně a především nevymýšleli svoje hlouposti, tak jsme v zápase byli lepším týmem. To jsme ale nepochopitelně plnili jen do půlky 2Q, což k výhře vést nemůže. Nejlepšími hráčkami byly jednoznačně Terka s Maruškou. Ostatní byly až v závěsu za nimi, některé až v příliš vzdáleném, a především ty nejzkušenější (nejstarší) předvedly opravdu velmi špatný výkon. Prohra tedy zasloužená i zbytečná…

SKB Zlín - OSK Olomouc 61:45 (12:19, 30:27, 40:32)

Listopadová 15 - 6/3, Bělohlávková 12 - 10/4, Chodilová 5 - 2/1, Ellnerová 5 - 5/3 (!!) , Zahradníčková 3 - 4/3, Růžičková 2, Očenášková 2, Petrželová 1 - 2/1 (!!), Poučenská 0 (!!)

ŽL 1. a 2. kolo

SBŠ Ostrava svůj zápas pro COVID odložila a tak naším jediným soupeřem byl Havířov. Zápas proběhl (možná až příliš) lehce. My si tak mohli vyzkoušet částečně nové věci do obrany i útoku. I v tak pohodovém zápase nás ale výrazně trápil doskok a nepozornost v obraně (obdržet 39 bodů je trochu moc). Těžší zápasy, ve kterých by nás to už mohlo mrzet, teprve přijdou. Zápas jsme odehráli v kombinované sestavě, takže bychom v tomto počasí také měli zapracovat na oblékání se, lepší imunitě a vědomí, že i s rýmou se dá sportovat.

OSK Olomouc – BK Havířov 127:39 (39:9, 66:24, 102:32)

Bělohlávková 31(1/1), Petrželová 28(1x3, 3/4), Listopadová 19(1/9!!), Poučenská 14, Zahradníčková 12(2/4), Smolková 9, Lorencová 8(0/4), Růžičková 6(2/4)