MINIŽÁKYNĚ U10

KONTAKTY

TERMÍNY

ÚVOD - PŘED SEZÓNOU

Posouváme se ze začátečnícké kategorie mezi mírně pokročilé, přitom ale spoustu nedostatků z toho prvního roku je ještě před námi, abychom je odstranili. Bude to chtít pracovitost a odolnost - za rok se ukáže, jestli můžeme hrát na NF U12

TRÉNINKY

Pondělí 18:30 Stupkova
Středa 18:30 Stupkova
Čtvrtek 17:00 zdravotní škola

BK Mohelnice

Poslední zápasy se nám vůbec nevydařily. V obou zápasech jsme si neustále někde zavazely, v obraně měly zmatky v útoku jsme pořád čekaly co, kdo udělá. Nedokázaly provést jednoduché činnosti. Chytit míč, bez kroků začít driblovat, přihrát apod. Takhle jsem si poslední zápasy určitě nepředstavovala. Je škoda, že holky neukázaly nic z toho, o co se snažíme na tréninku.

OSK OLOMOUC X BK MOHELNICE 34:38

Bílová 8, Pokorná 7 (4/1), Kmeciková 4, Šupová 4 (2/0), Jašková 3 (6/1), Ambrožová I., Ambrožová E. a Polášková po 2, Hutníková 2 (2/2) , Strnisková, Pražáková, Forýtková, Večeřová, Bednářová, Hanková

OSK OLOMOUC X BK MOHELNICE 41:50

Bílová 10, Šupová 10 (2/0), Ambrožová I. 7 (4/1), Polášková 5 (1/1), Jašková 4 (2/2), Pražáková, Forýtková po 2, Pokorná 2 (2/0), Kmeciková, Ambrožová E., Hutníková, Strnisková, Večeřová, Bednářová, Hanková

Národní Festival – Žďár nad Sázavou

Do Žďáru jsme odjížděly (nebo tedy spíše já) s představou, že předvede to, co umíme, vyvarujeme se zbytečným a začátečnickým chybám, ale všechno bylo jinak. Zápasy s KP i USK měly naprosto stejný průběh. Provázela nás nervozita, ať už v podobě nepovedených přihrávek či zakončení. S mnohem zkušenějšími soupeřkami jsme dokázaly držet krok pouze v první čtvrtině. Následující čtvrtiny měl pod kontrolou soupeř a my jsme se trápily s výškovou převahou. Bohužel ani třetí zápas proti BC Slaný se nám nepovedl. Výkon byl naprosto odevzdaný a bez chuti soupeře porazit. Sice jsme se probudily ve 4. čtvrtině, ale to na výhru rozhodně nestačilo. S méně zkušenějšími soupeřkami z Třince jsme si poradily lehce. Rychlý protiútok nám vycházel a mohly jsme tak snadno skórovat. V tomhle utkání si každá hráčka dala koš. Odhodlání vyhrát v utkání o umístění proti Basket Ostrava nás po poločase opustilo. Po 3. čtvrtině měly soupeřky náskok 11 bodů. I přes velmi dobrý výkon poslední pětky jsme bodový rozdíl nedokázaly snížit. Odvážíme si tedy konečné 8. místo.

OSK OLOMOUC x KP BRNO 20:74

Ambrožová I. 6 (2/0), Bílová 4, Hutníková 3 (1/1), Bednářová 3 (2/1), Šupová a Pokorná po 2

OSK OLOMOUC x ZVVZ USK PRAHA 19:86

Bílová 6 (2/1), Pokorná 6, Kmeciková 5 (2/1), Ambrožová I. 2 (4/2)

OSK OLOMOUC x BC SLANÝ 42:60

Bílová 12 (2/0), Šupová 8 (4/2), Mlčáková 6, Ambrožová E., Kmeciková 4, Pražáková a Jašková po 2, Hutníková 2 (2/2), Pokorná 2 (2/0)

OSK OLOMOUC x SBŠ TŘINEC 95:24

Ambrožová I. 17 (2/1), Kmeciková 15 (2/1), Bílová 14, Pokorná 12 (2/1), Čechová 10 (2/0), Šupová 5 (3/1), Hanková 4 (2/2), Mlčáková, Jašková a Hutníková po 4, Ambrožová E., Pražáková, Bednářová 2

BASKET OSTRAVA x OSK OLOMOUC 58:47

Bílová 11 (2/1), Pokorná 8 (1/0), Ambrožová E., Kmeciková po 6, Jašková 4, Ambrožová I. 4 (2/0), Hutníková 4 (1/0), Hanková 2 (2/0), Čechová 2

BK HAVÍŘOV

Na poslední venkovní zápas v této sezóně jsme vyrazily do Havířova. První utkání bylo již tradičně takové „cvičné.“ Chybovaly jsme v základních věcech jako je: chytání míče, driblink vede sebe a zakončení správnou rukou. Naopak v útoku se nám dařila spolupráce, kdy pomalu začínáme využívat tu nejzákladnější - hoď a běž. Za zmínku stojí výkon Bereniky a Šupiny, a jejich hra 1/1. Dokázaly obcházet své obránkyně a úspěšně zakončovat. Do druhého zápasu jsme vstoupily více soustředěně a odhodlaně soupeře porazit s větším bodovým rozdílem, což se nám také podařilo. Holky hrály rychle dopředu a proměňovaly téměř každé zakončení. Díky těsné obraně získaly spoustu míčů. Ale stále se máme co učit, např.: že vyhodit můžeme i přihrávkou o zem, že existuje levá rukou, kterou můžeme použít a že při návratu do obrany se musíme dívat kolem sebe.

BK HAVÍŘOV X OSK OLOMOUC 53:58

Šupová 14, Pokorná, Bílová obě 10 (2/0), Ambrožová E. 8, Polášková 6, Hutníková 4 (2/0), Jašková 3 (1/1), Forýtková 2, Kmeciková 1 (2/1), Valentová 0 (2/0), Hanková, Bednářová

BK HAVÍŘOV X OSK OLOMOUC 28:51

Ambrožová E. 9 (3/1), Kmeciková, Jašková po 8, Bílová 8 (2/0), Polášková 6 (1/0), Hutníková 5 (3/1), Šupová 5 (7/1), Pokorná 2, Hanková, Bednářová, Forýtková, Valentová

4. Kvalifikační utkání s Prostějovem + Basket Ostrava

V týdnu jsme odehrály poslední kvalifikační utkání proti soupeřkám z Prostějova. Jelikož šance na postup na Národní finále U12 byla mizivá, chtěly jsme především předvést lepší výkon než v Prostějově. Částečně se nám to povedlo. Zápas byl vyrovnanější a náš výkon mnohem lepší. Po 3/4 byl rozdíl ve skóre pouhé 4 body, ale soupeř svůj náskok postupně zvyšoval a nakonec nás porazil s rozdílem 15ti bodů.

V sobotu jsem nechala některé holky odpočinout, aby se zapojily i ty, které mají menší herní zkušenosti. Některé toho využily lépe, u jiných bylo vidět, že jim herní praxe chybí. Ale i přesto, byly oba zápasy vyrovnané. Ve druhém utkání jsme se soupeřem držely krok až do poločasu (27:27), bohužel 3/4 se nám nepovedla, tu jsme prohrály. Naopak ve 4/4 se holky snažily soupeře dohnat, čtvrtinu vyhrály, ale na vítězství to nestačilo. Pochvala za snahu patří všem holkám.

OSK OLOMOUC x BASKET OSTRAVA 49:61

Ambrožová I. 18, Šupová 7 (3/1), Hanková a Jašková 6, Bílová 4, Polášková 2 (2/0), Hutníková a Kmeciková 2, Mlčáková, Kvapilová, Strnisková, Večeřová, Valentová, Forýtková

OSK OLOMOUC x BASKET OSTRAVA 49:55

Bílová 10 (3/0), Hutníková 10, Šupová 6, Jašková 5 (4/1), Hanková 4, Kmeciková 4 (6/2), Polášková a Mlčáková a Forýtková po 2, Ambrožová I. 2 (2/0), Kvapilová, Strnisková, Večeřová, Valentová

OSK OLOMOUC x SK K2 PROSTĚJOV 37:52

Ambrožová I. 9 (6/1), Kmeciková 8, Jašková 7 (7/3), Polášková 6 (2/0), Mlčáková a Hanková 2, Šupová a Ambrožová E. 1 (2/1), Hutníková 1 (4/1), Pražáková, Bílová, Pokorná, Bednářová

Frýdek – Místek + 3. kvalifikační utkání

Kvůli následkům jarních prázdnin, jsme do Frýdku odjely pouze s 10ti ne-úplně zdravými hráčkami. V domácím utkání jsme soupeře porazily, díky úplné sestavě a rychlému basketbalu. Bohužel na venkovní palubovce to bylo všechno jinak. V útoku si holky navzájem zavazely, v obraně občas bránily dvě hráčky jednu, při doskoku jen koukaly na míč, který propadává síťkou apod. Světlé momenty se přece jenom našly – i přes náš počet jsme dokázaly se soupeřem držet krok a za prohru o 10bodů se nemusíme stydět.

Do Mohelnice jsme (konečně) odjely v kompletní sestavě. Soupeř byl připraven nás porazit a chuť do zápasu byla na jejich straně. V únoru jsme na domácím hřišti dominovaly a měly zápas pod kontrolou, ale v Mohelnici to bylo úplně jinak. Bohužel jsme se přizpůsobily hře soupeře, a to byl největší kámen úrazu. Dokud se holky držely naší hry, tak nám to vycházelo. Škoda, že toto tempo nevydrželo až do konce.

BK FRÝDEK MÍSTEK x OSK OLOMOUC 49:39

Pokorná 13 (2/1), Ambrožová I. 11 (3/1), Ambrožová E., Hutníková 4, Bílová 3 (2/1), Bednářová, Polášková 2, Šupová 0 (2/0), Kmeciková, Hanková

BK FRÝDEK MÍSTEK x OSK OLOMOUC 51:42

Pokorná 12 (5/2), Šupová 12 (2/0), Ambrožová I. 8 (4/0), Hutníková 6, Polášková 3 (2/1), Ambrožová E. 1 (2/1), Kmeciková 0 (2/0), Bílová, Hanková, Bednářová

BK MOHELNICE x OSK OLOMOUC 37:40

Pokorná 8, Jašková 7 (6/5), Bílová 7 (2/1), Ambrožová I. 6 (2/0), Kmeciková 5 (4/1), Šupová 3 (2/1), Hutníková 2, Ambrožová 2 (2/2), Polášková 0 (2/0), Mlčáková, Pražáková, Čechová, Bednářová, Hanková

Kvalifikační utkání

V Prostějově jsme nepředvedly přesvědčivý výkon. Bohužel soupeř měl zápas od začátku pod kontrolou. Rychlým a jednoduchým basketbalem nás prostějovské hráčky přehrály a po první čtvrtině bylo rozhodnuto. Největší problém nám dělala hra 1/1, kdy jsme svoji hráčku nedokázaly ubránit, a naopak v útoku ani obejít. Světlé chvilky měla Vanda, která si vzpomněla na jednoduchou spolupráci hoď a běž.

Doma s Mohelnicí jsme naopak dominovaly my, alespoň tedy první poločas. Nastoupily jsme do utkání soustředěně a odhodlaně. Holky se nebály hrát 1/1 a najíždět do koše. Po prvním poločase jsme vedly 33:13. Bohužel naše soustředění ve třetí čtvrtině opadlo. Soupeř proměnil pár jasných košů a stál tak náš náskok na 10 bodů. Čtvrtá čtvrtina byla již vyrovnaná, ztratili jsme koncentraci hlavně v obraně.

SK K2 PROSTĚJOV x OSK OLOMOUC 84:24

Ambrožová E. 9 (2/1), Šupová 6 (2/0), Bílová 5 (3/1), Kmeciková 2, Polášková 2 (4/2), Pokorná a Hutníková 0 (2/0), Mlčáková, Ambrožová I., Protivánková, Jašková, Čechová

OSK OLOMOUC x BK MOHELNICE 56:47

Jašková 13 (1/1), Pokorná 12 (4/2), Šupová 9 (5/1), Kmeciková 8, Polášková 4 (2/0), Hutníková 4, Bílová, Mlčáková a Hanková po 2, Protivánková, Čechová, Bednářová

SBŠ TŘINEC

Do Třince jsme odjely v užší sestavě, pouze v jedenácti. Chyběly nám klíčové hráčky, ale i přesto jsme se dokázaly prosadit. Až do 4/4 byl zápas v našich rukou, holky po pár minutách odpadly fyzicky a soupeř získal vítězství s tříbodovým rozdílem. Do druhého utkání jsme vstoupily znovu aktivně a naší největší zbraní byl rychlý protiútok. Několikrát se nám podařilo správně vyhodit a na dvě přihrávky zakončit. Holky využily toho, že se soupeř nedokázal rychle zorientovat v obraně. Dokázaly jsme se vyvarovat zbytečných chyb a naše zakončení 1 na 0 bylo 100%. Pochvalu za výkon zaslouží všechny holky.

SBŠ TŘINEC X OSK OLOMOUC 46:43

Šupová 16, Hutníková 8 (3/0), Bílová 6 (2/2), Jašková 5 (2/1), Mlčáková 4, Pokorná a Polášková 2 (2/0), Forýtková, Pražáková, Čechová, Bednářová

SBŠ TŘINEC X OSK OLOMOUC 31:60

Šupová 19 (2/1), Pokorná 16 (4/2), Hutníková 8, Bílová 4, Polášková 4 (4/2), Čechová 3 (2/1), Jašková 3 (3/1), Pražáková 2, Mlčáková 1 (4/1), Forýtková, Bednářová

SBŠ OSTRAVA U11

Podobně jako U10 bychom potřebovaly nějaký „nultý zápas.“ I proti mladším soupeřkám z Ostravy jsme odehrály dva naprosto jiné zápasy. První utkání bylo přehlídkou nechycených přihrávek, neproměněných dvojtaktů, zmatků v obraně a zpomalených reakcí. Opět nám trvalo dlouho, než jsme se začaly soustředit na zápas. Soupeřky oproti nám začaly aktivně, bojovně, s agresivní obranou a s nadšením – to vše nám chybělo.

Ve druhém zápase jsme se ukázaly jako úplně jiné družstvo. Nejen, že soupeřky polevily, ale i holky byly celkově aktivnější. V útoku se dokázaly prosadit přes nepříjemnou agresivní obranu a měly odvážné nájezdy. Úspěšnost v zakončení se taktéž zlepšila a díky tomu si můžeme připsat aspoň jednu výhru.

OSK x SBŠ OSTRAVA U11 35:69

Ambrožová I. 16 (8/4), Ambrožová E. a Pokorná 4, Polášková 4 (2/0), Šupová 4 (1/0), Forýtková 2 (2/0), Bílová 1 (2/1), Hutníková a Jašková 0 (2/0) Valentová, Frömlová, Čechová, Hanková

OSK x SBŠ OSTRAVA U11 52:30

Šupová 18 (6/2), Ambrožová I. 7 (2/1), Bílová 6, Hanková 5 (4/1), Polášková 5 (2/1), Ambrožová E. 4 (2/0), Pokorná 3 (2/1), Valentová 2 (2/0), Jašková a Čechová 1 (2/1), Forýtková, Frömlová, Hutníková

OPAVA 2010

Druhou polovinu naší soutěže začínáme venkovním utkáním v Opavě. První zápas, především tedy první poločas, se nám vůbec nepodařil. Těžko jsem hledala věci, za které bych mohla holky pochválit. Problémy jsme měly především s vyhozením z autu, s orientací v obraně a s úspěšností v zakončení. Ve druhém poločase byl náš výkon o něco lepší, ale na vítězství to zdaleka nestačilo. Před druhým zápasem jsem pozměnila pětky, a utkání bylo vyrovnanější. První čtvrtina skončila lépe pro naše soupeřky, ale druhá pětka skóre dorovnala a vytvořila náskok, který jsme si udržely až do konce zápasu. Pochvalu si zaslouží Martina za bojovnost o míč, Berenika za odolnost a Iva s Evou za spolupráci v útoku. Obrana byla agresivnější a zakončení úspěšnější. Díky přesvědčivějšímu výkonu v druhém zápase si z Opavy odvážíme jedno vítězství.

BASKET OPAVA x OSK OLOMOUC 63:39

Šupová 9 (2/1), Kmeciková 8, Ambrožová E. 4, Pokorná 4 (4/2), Mlčáková 4 (4/0), Ambrožová I. a Polášková. 2, Bílová a Bednářová 2 (2/0), Pražáková a Hutníková 1 (2/1), Hanková

BASKET OPAVA x OSK OLOMOUC 30:39

Ambrožová 19 (4/1), Pokorná, Ambrožová E. 6, Bílová, Šupová 2, Polášková 2 (2/0), Hutníková 2 (2/2), Bednářová a Kmeciková 0 (2/0), Mlčáková, Hanková, Pražáková

BK MOHELNICE

První letošní utkání jsme odehrály se známým soupeřem z Mohelnice. Bohužel náš výkon nebyl přesvědčivý, a proto obě utkání vyhrál soupeř. Největší problém nám dělala opět obrana. Hráčky nás kdykoli obešly jedním krokem a úspěšně skórovaly. My jsme se nedokázaly prosadit přes agresivní obranu, která byla mnohdy na hranici faulu. Druhý zápas byl o něco lepší - Linda díky své výšce dominovala na doskoku, správně vydriblovala a přihrála. Vanda správně bránila na nohách a získala tak několik míčů. Obě utkání nám ukázaly, kde máme mezery a v čem se musíme ještě zlepšit.

BK MOHELNICE x OSK OLOMOUC 58:31

Šupová 11 (9/3), Ambrožová I. 8 (2/0), Čechová 6, Jašková 4, Bílová 2, Mlčáková a Polášková 0 (2/0), Protivánková, Ambrožová E., Valentová, Pokorná, Hanková, Kvapilová

BK MOHELNICE x OSK OLOMOUC 54:41

Šupová 10, Mlčáková 6 (2/2), Ambrožová I. 6 (1/0), Bílová 4, Jašková 4 (6/2), Polášková 4 (2/0), Hutníková 3 (2/1), Pokorná 4, Ambrožová E. 2 (2/0), Valentová, Čechová, Hanková, Kvapilová

BK FRÝDEK-MÍSTEK

Poslední dramatické a vyrovnané utkání tohoto roku jsme odehrály se soupeřkami z Frýdku. V prvním zápase jsme byly aktivní v útoku, snažily jsme se rychle vyhodit, přihrát a skórovat. Dokázaly jsme bojovat o každý míč na zemi a soupeřkám jsme nedaly nic zadarmo. Opět nás trápila obrana. Zvládly jsme vedle hráčky běžet, ale už jsme ji nedokázaly předběhnout a zastavit. Ve druhém zápase se projevila únava u holek, které měly za sebou dvě utkání s týmem U13. Ale i přesto jsme soupeře přehrály. Plnohodnotně se zapojily i naše další nové hráčky, které si připsaly své první body.

OSK OLOMOUC x BK FRÝDEK 52:42

Ambrožová I. 19 (8/3), Ambrožová E. 10 (2/2), Bílová 6, Šupová, Jašková po 4, Pokorná 4 (1/0), Čechová 3 (2/1), Polášková 2, Forýtková, Protivánková, Hutníková

OSK OLOMOUC x BK FRÝDEK 55:51

Ambrožová I. 21 (2/1), Ambrožová E., Jašková a Šupová po 8, Pokorná 4, Čechová, Forýtková a Polášková po 2, Hutníková, Protivánková, Bílová

BK HAVÍŘOV

Zápasy se soupeřkami z Havířova byly velice vyrovnané. Díky naší rychlé hře jsme se dokázaly dostat za pár vteřin po vyhození přes půlku a úspěšně zakončit. Soupeřky hrály podobně rychlý basketbal, kterému jsme většinou nestíhaly. Nedokázaly jsme hráčky předběhnout ani zastavit. Také nám chybí ještě trochu bojovnosti, na které budeme muset ještě zapracovat. V prvním zápase jsme výrazně prohrály liché čtvrtiny, ale druhé pětce se povedlo soupeře přehrát. Zápas dospěl až do dramatického prodloužení, které jsme úspěšně zvládly. Ve druhém zápase se nám dařilo držet krok se soupeřkami po celý zápas, a tak jsme si připsaly přesvědčivější výhru.

OSK OLOMOUC x BK HAVÍŘOV 72:67

Kmeciková, Šupová po 16, Ambrožová E. 16 (5/1), Ambrožová I. 14 (14/4), Hanková 4, Pražáková 2, Polášková 2 (2/2), Jašková 1 (4/1), Hutníková 1 (2/1), Kvapilová, Čechová

OSK OLOMOUC x BK HAVÍŘOV 66:53

Šupová 18 (2/0), Ambrožová I. 14 (2/0), Jašková 10, Polášková 8, Hutníková 6, Kmeciková 6 (2/0), Hanková 2, Ambrožová E. 2 (2/0), Kvapilová, Čechová, Pražáková

BASKET OVA

Tak jako U13 v minulém zápase proti Basketu Ostrava jsme rády, že jsme dodržovaly osobní obranu a střídaly dle pravidel minibasketbalu. Ale zajímá nás hlavně náš výkon. Hlavním problémem byl opět doskok, kdy nám rukama propadl každý míč. Trápilo nás, že jsme nedokázaly pohotově vyhodit a zahájit rychlý protiútoku. Když se nám podařilo přejít půlku, tak jsme se nedokázaly prosadit přes odstoupenou obranu. Ale musím pochválit naši obranu. Hráčku s míčem se nám povedlo zastavit, nebo přinejmenším zpomalit.

BASKET OSTRAVA x OSK OLOMOUC 47:26

Šupová 8, Ambrožová E. 7 (6/3), Jašková 3 (4/1), Mlčáková, Pokorná, Čechová, Polášková po 2, Frömlová, Protivánková, Valentová, Hanková, Kmeciková

BASKET OSTRAVA x OSK OLOMOUC 43:29

Jašková 9 (4/1), Pokorná 6, Kmeciková, Mlčáková po 4, Ambrožová E., Polášková a Šupová po 2, Frömlová, Protivánková, Valentová, Hanková, Čechová

SBŠ TŘINEC

Během tří týdnu jsme odehrály šest zápasů a ani jeden nebyl v kompletní sestavě. Sobotní zápas s Třincem nebyl tedy výjimkou.

Prohrály jsme hlavně kvůli doskoku, který není. Stále se díváme na soupeřky, jak Xkrát vystřelí na koš, místo toho, abychom jim míč sebraly. Opět jsme předvedly spoustu zahozených dvojtaktů, které jsme měly proměnit. Párkrát se nám podařilo rychle vyhodit, přihrát si dopředu a úspěšně zakončit. Bohužel někdy nám to vyhození trvá příliš dlouho. Lépe jsme začaly hrát až ve druhém, vyrovnanějším zápase. Tady musím pochválit Šupinu za její aktivitu a bojovnost po celou dobu zápasu. Toto utkání jsme měly vyhrát, ale na konci 4/4 nám došly síly, přestaly jsme se vracet do obrany a toho soupeř využil.

OSK OLOMOUC x SBŠ TŘINEC 51:70

Jašková, Pokorná po 12, Šupová 10 (2/0), Polášková 6 (2/0), Hanková, Bajerová po 4, Čechová 2, Pražáková 1 (4/1)

OSK OLOMOUC x SBŠ TŘINEC 47:55

Šupová 26, Bajerová 9 (4/3), Pokorná a Čechová obě 4 (4/2), Polášková 2, Jašková 2 (2/0)

OPAVA 2010

Poprvé v letošní sezóně jsme na domácí palubovce uvítaly basketbalistky z Opavy. I přes všechny absence jsme dokázaly poskládat 12ti členný tým. Svoje první zápasy si odehrály Eliška se Sofčou, které se bez větších problémů zapojily do průběhu utkání. Od začátku až do konce nás provázelo vyrovnané skóre. Největší deseti bodový rozdíl byl ve 2/4, kdy jsme vedly nad soupeřem 20:10, následně Opava svoji ztrátu brzy dohnala a poté to byl boj o každý bod. Druhý zápas byl o poznání horší, pokud jsme hned nevyhodily do rychlého protiútoku, tak jsme se s vyhazování opět trápily. Nejhorší byla 2/4, kterou jsme prohrály 2:26, rychlou a šikovnou hráčku s číslem 11, bohužel neubránil nikdo, kromě Ivči. Také nám chybí trochu bojovnosti, které se budeme věnovat na tréninku.

OSK OLOMOUC x BASKET OPAVA 2010 56:52

Ambrožová E. 16, Šupová 10 (4/2), Ambrožová I. 8 (2/0), Hanková 6, Bajerová a Kmecíková po 4, Mlčáková a Polášková po 2, Pražáková 2 (2/0), Hutníková 2 (2/2), Protivánková a Strnisková 0

OSK OLOMOUC x BASKET OPAVA 2010 47:64

Ambrožová I. 14 (3/2), Kmecíková 10, Polášková 7 (2/0), Hanková 6, Pražáková, Šupová po 4, Ambrožová E. 2

SBŠ OSTRAVA PORUBA

První soutěžní zápasy odehrál tým U12 v ostravské Porubě, soupeřky byly mladší i herně méně zkušené. Od začátku prvního zápasu, tak byl vývoj jasný a holky celkem jednoduše dokázaly skórovat, i když množství zahozených střel bylo občas až příliš velké. Uspokojení po jednoznačném prvním zápase tak vedlo k polevení na začátku toho druhého. Ostravačky začaly velice bojovně a nebojácně a dokonce dokázaly i vyhrát první čtvrtinu 12:10. Nakonec se ale projevila naše fyzická i herní převaha. I když jsme stále na každý koš potřebovaly velké množství pokusů, tak i druhý zápas skončil celkem jasným vítězstvím.

SBŠ Poruba – OSK 10:83

Kmecíková 20, Ambrožová I. 12(6/2), Šupová 12(1/0), Mlčáková 10, Ambrožová E. 9(3/1), Polášková 8, Pokorná 6, Bajerová 4(2/0), Hanková 2

SBŠ Poruba – OSK 22:56

Pokorná 10(4/2), Polášková 10, Mlčáková 10, Kmecíková 8, Šupová 6(2/0), Ambrožová E. 6(4/2), Ambrožová I. 4, Strnisková 2

TUBANAK KYJOV

Po cestě vlakem s dvěma přestupy a několika otázkami: „Jak dlouho ještě pojedeme?“ jsme dorazily do Kyjova. V prvním zápase jsme se setkaly s domácím družstvem. Bohužel v prvním poločase jsme myšlenkami byly ještě ve vlaku, ve škole nebo kdekoli jinde, ale rozhodně ne na zápase. Náš výkon tomu také odpovídal – neproměněné dvojtakty, zakopávání o vlastní nohy, neschopnost vyhodit z autu apod. Naštěstí v druhém poločase jsme se vzpamatovaly a hrály to, co umíme. Skóre jsme dotáhly na rozdíl dvou bodů, ale na výhru to bohužel nestačilo.

JISKRA KYJOV X OSK OLOMOUC 26:24

Ambrožová I. 10 – 1/0, Ambrožová E. 6, Polášková 4 – 2/0, Šupová 2, Bajerová 2 – 2/0

V pátek jsme si ještě zahrály proti týmu z Prostějova. Byl to lepší zápas v mnoha ohledech a odnesly jsme si zaslouženou výhru.

SK K2 PROSTĚJOV X OSK OLOMOUC 18:40

Ambrožová E. 10, Ambrožová I. 8 – 2/0, Šupová 6, Jašková, Polášková po 4, Mlčáková, Pokorná, Bednářová, Kmecíková po 2

V sobotu ráno jsme do prvního zápasu vstoupily levou nohou. Tým ze Slovenska nás porazil jednoduchým hoď a běž z autu, rychlým a efektivním uvolněním.

BKM ŽILINA X OSK OLOMOUC 50:9

Šupová, Jašková, Čechová, Bajerová po 2, Ambrožová I. 1 -1/0

V našem ne úplně dobrém výkonu jsme pokračovaly i nadále. Pokud neumíme vyhodit z autu spoluhráčkám a nedáme jasné dvojtakty, kde jsme úplně samy, tak nemůžeme vyhrát. Protihráčky byly více vyhrané, ale to nás neomlouvá. V poslední čtvrtině to byl od nás odevzdaný výkon (0:18). Bohužel to byl náš asi nejhorší zápas.

BK BLANSKO X OSK OLOMOUC 44:14

Kmecíková 8 – 3/2, Ambrožová I., Šupová, Jašková po 2, Ambrožová E. 2/0

Proti Spartě jsme předvedly jasně nejlepší výkon za celý turnaj. Rychlé vyhození a přihrávky dopředu nám vycházely a z rychlého protiútoku jsem nejvíce těžily. I když musím říct, že soupeř nebyl tak zkušený.

BA SPARTA X OSK OLOMOUC 16:31

Ambrožová E. 10 – 6/0, Polášková, Bednářová po 6, Mlčáková 4, Šupová 3 – 3/2, Jašková 2

V posledním nedělním zápase jsme se setkaly s dalším pražským týmem. Kvůli těsné obraně soupeřek jsme nebyly schopné si přihrát, několikrát jsme nepřešly půlku, protože nám 8 vteřin nestačilo. Poté jsme byly tak zoufalé, že jsme míče beze smyslu házely někam dopředu, když už jsme se dostaly ke koši, tak jsme zakoply, nebo nám míč vypadl.

OSK OLOMOUC X HB BASKET PRAHA 11:45